Eve Hırsız Girmesini Engellemenin Yolları

Eve Hırsız Girmesini Engellemenin Yolları

Genellikle yaz aylarında hırsızlık vakaları oldukça artmaktadır. Evinize hırsız girmesini engellemek için basit yöntemleri uygulayıp rahatça uyuyabilirsiniz.

Yaz aylarında çoğu kişi uzun süreli tatile gider. Evleri boş bulan hırsızlar ise bu durumdan faydalanmaya çalışır. Bu yüzden hırsızlık vakaları genellikle yaz aylarında artmaktadır. Hırsızlar evdeki tüm değerli eşyaları siz yokken alıp gitmektedir. Yaz aylarında evde kimse olmadığı zamanlarda sıkça yaşanan hırsızlık olaylarında televizyon, bilgisayar gibi elektronik ürünler çok fazla çalınmaktadır. Ev değilken gönül rahatlığı ile tatilinizi yapıp gezip hırsızları düşünmek istemiyorsanız sizler için derlediğimiz yöntemleri mutlaka uygulayın.

Eve Hırsız Girmesini Engellemenin Yolları

  • Evinize mutlaka bir alarm sistemi taktırın. Bu alarm sistemi siz evde yokken bile size bilgi vermeli ve acil bir durumda emniyet ile iletişim halinde olabilmelisiniz. Alarm sistemli evlere hırsızlar kolay kolay giremez.
  • Dış kapınızın kilit kısmını emniyetli bir şekilde ayarlayın. Yeni ve korunaklı bir kapı göbeği kullanın. Eski kapı göbeklerini hırsızlar çok kolay kırabilmektedir.
  •  Perdelerinizi evde yokken mutlaka kapalı tutun. Açık perdeler evde kimse olmadığı ortaya çıkarır. Özellikle giriş kat ve bahçe katında oturuyorsanız perdeleri kapamadan bir yere gitmeyin.
  • Son zamanlarda herkes tarafında sıkça kullanılan beon isimli lambaları kullanabilirsiniz. Bu lambaları kullanmaya başladığınızda siz evdeyken hangi sürelerde lambaları açık bıraktığınızı ve ne kadar süre açık tuttuğunuzu kayıt altına alıyor. Siz evde yokken kayıt altına aldığı şekilde çalışmaya başlıyor. Evde olmasanız bile ışıklar belli aralıklar ile açılıp kapanıyor.

Eve Hırsız Girmesini Engellemenin Yolları Videolu Anlatım

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ