Canım Anne

Evin Sürekli Dağınık Görünmesinin Nedenleri

Evin Sürekli Dağınık Görünmesinin Nedenleri

Her ne kadar evi temizleyip toplasanız da ev sürekli dağınık görünüyor ise bunun nedenlerini aşağıdan madde madde öğrenebilirsiniz.

Özellikle de kalabalık evlerde ne kadar temizlik yapılırsa yapılsın etraf dağınık görünebilmektedir. Temizlikten çok genellikle düzen ve tertip dağınıklığa neden olabilmektedir. Düzen ve tertipi doğru şekilde yapmanız evin dağınık görünmesini de sağlayacaktır. Evinizin sürekli dağınık görünmesinin nedenlerini aşağıdan öğrenip nasıl düzeltmeniz gerektiğini de öğrenebilirsiniz.

Evin Sürekli Dağınık Görünmesinin Nedenleri

  • Özellikle mutfakta yer alan fazla eşyalar dağınıklığın ana nedenlerinden biridir. Tezgah üzerindeki fazla eşyalar mutfağın daha dağınık ve düzensiz görünmesine neden olacaktır.
  • Evinizde yer alan mobilyalar eve uygun büyüklükte değil ise ev düzensiz görünecektir.
  • Aklınıza gelmese de evinizin aydınlatması dağınıklık nedenlerindendir. Düzgün ve özensiz aydınlatma seçimleri evde kötü bir görünüm yaratmaktadır.
  • Evin dekorasyonunda seçilmiş olan renklerin kötü olması da büyük bir dağınıklık görüntüsü ortaya çıkarmaktadır.
  • Evinizde yer alan mobilyakarın kötü seçilmiş olması karmaşık ve dağınık bir görüntü ortaya çıkarmaktadır.

Ev Düzeni İçin Pratik Bilgiler

  • Evinize uygun mobilyalar seçin. Eviniz küçük ise çok fazla büyük mobilyalar seçmemeye özen gösterin.
  • Mutfakta ve banyoda yer alan fazla eşyaları ortadan kaldırın. Böylelikle oldukça derli toplu bir görüntü ortaya çıkacaktır.
  • Eşya seçiminde mutlaka fonksiyonel olanları tercih edin. Böylelikle fazla eşyalarınızı da ortadan kaldırabilirsiniz.
  • Evinizin aydınlatmasını mümkün olduğunca iyi yapın. Gerekli yerlerde loş ışık gerekli yerlerde keskin ışıkları tercih edin. Çok fazla sarı renkte aydınlatmaları tercih etmeyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi