Evinizi Doğal Ürünler İle Temizleyin

Evinizi Doğal Ürünler İle Temizleyin

Evinizi Doğal Ürünler İle Temizleyin

Ev temizliğinde kullandığınız ürünlerin içerisinde neler olduğunu biliyor musunuz? İçeriğinde pek çok kimyasal bulunduran temizlik malzemeleri ne yazık ki evinizi temizlerken sağlığınıza zarar vermektedir. Solunum ve temas yolu ile kimyasallara maruz kaldığınız için sağlığınızı olumsuz yönde etkilemektedir. Bu etkiden kurtulmak için temizliğinizi doğal ürünler ile yapabilirsiniz.

evinizi-dogal-urunler-ile-temizleyin

Ev temizliğinde kullanılan doğal ürünler

  • Aromatik esanslar, uçucu yağlar: Lavanta, gül yağı gibi yağları ev temizliğinde kullanabilirsiniz. Hoş koku vermesinin yanı sıra aromatik yağların antiseptik, antibiyotik özelliği de bulunmaktadır. Bunun yanı sıra ise sinirlere iyi gelir.
  • Boraks: Oksijen, su ve sodyumdan meydana gelen boraks hem dezenfekte edici hem de koku giderici etkisi vardır. Küflenmenin önüne geçilmesine yardımcı olan boraks doğal bir mineral olduğu için sağlığı olumsuz etkilemez. Boraks lavabo açıcı olarak kullanılabilir. Ancak zehirlenme gibi riskler için yine de ağız ve burnunuzu kapatınız.
  • Beyaz sirke: Mısır şekeri veya pancar kullanılarak üretilen beyaz sirkeyi ev temizliğinde kullanabilirsiniz. Evlerde bulunan virüs ve bakterilere karşı etkilidir. Çamaşırlarda yumuşatıcı olarak da beyaz sirke kullanabilirsiniz.
  • Arap sabunu: Çok az miktarda kimyasal içeren arap sabunu bitkisel ve hayvansal yağ asitleri içermektedir. Ev temizliğinde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.
  • Sodyum bikarbonat: Özellikle mutfak temizliğinde etkilidir. Beyazlatıcı etkisi vardır. Fırın temizliğinde kullanılabilir.

evinizi-dogal-urunler-ile-temizleyin

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ