Evlilik Öncesi Mutlaka Konuşulması Gerekenler

Evlilik Öncesi Mutlaka Konuşulması Gerekenler

Evlilik Öncesi Mutlaka Konuşulması Gerekenler

Evlilik oldukça ciddi bir durumdur. Üzerine düşünülmesi ve konuşulması gerekir. Doğru karar almak ve ilerde pişman olmamak için ise çiftinizi iyi tanımalı, onunla konuşarak tüm detayları öğrenmelisiniz. Karşınızdaki kişiyi, evlenmeyi düşündüğünüz kişiyi ne kadar iyi tanırsanız o kadar doğru karar verebilirsiniz. Bunun için karşılıklı olarak konuşmak, bazı noktalara dikkat etmek önemlidir. Evlilik öncesi konuşulması gerekenler arasından bazıları ise şu şekildedir;

evlilik-oncesi-konusulmasi-gerekenler

  • Mutlu bir evlilik için çiftlerin evlenmeden önce konuşmaları gereken en önemli konuların başında hobiler gelmektedir. Müstakbel eşiniz ile hobilerinizin benzer veya aynı olması mutlu bir evliliğinde kapılarını açacaktır. Hobileriniz bambaşka olan kişi ile evliliğinizde bununla ilgili birtakım sorunlar yaşanabileceğini göz ardı etmemelisiniz.
  • Evlilik öncesi konuşulması gereken bir diğer konu ise maddi hesaplamalardır. Ev eşyaları, düğün kına gibi organizasyonlar için düşünülen tutar karşılıklı olarak paylaşılmalı, yük tek bir tarafa bırakılmamalıdır.

evlilik-oncesi-konusulmasi-gerekenler

  • Evlilik öncesi çocuk konusundaki düşüncelerinizi müstakbel eşinizle mutlaka konuşmalısınız. Karşılıklı beklentileriniz veya hayallerinizi konuşmanız ilerdeki evliliğiniz için olumlu ve doğru bir adım olacaktır.
  • Evlilik öncesi ilişkinizi duygusal anlamda gözden geçirmelisiniz. Eşinizde ilişkinizde nelerin olması gerektiğini, nelerden hoşlanmadığınızı dile getirmeli, bu konuyu derinlemesine konuşmalısınız. Kıskanç mısınız veya kıskanç iseniz neleri kıskanırsınız gibi konuları ele almalısınız.
  • Evleneceğiniz kişiye mutlaka değerli olduğunu hissettirmelisiniz.

evlilik-oncesi-konusulmasi-gerekenler

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ