Farklı Amigurumi Hayvan Modelleri

Çocuklarınıza oyuncak olarak vereceğiniz en güzel ve farklı amigurumi hayvan modellerini sizler için derledik.

Amigurumi son zamanlarda çoğu kişi tarafından sıkça yapılmaya başlandı. Özellikle anneler çocuklarına plastik oyuncaklar almak yerine amigurumi oyuncaklar örüp ellerine veriyor. Amigurumi oyuncaklar tamamen örgü ve ipten yapıldığı için hem daha sağlıklı oluyor hem de maliyetleri daha düşük oluyor. Plastik oyuncaklar içerisinde bulunan kanserojen maddeler çocukların sağlıklarını tehlikeye atıyor. Uzmanlar aileleri uyarıyor ve çocukların ellerine bu tür plastik oyuncaklar verilmesini önermiyor.

Çocuklarınıza hayvanları öğretmek için amigurumi ile hayvan figürleri örüp onlara kolayca öğretebilirsiniz. Özellikle okul öncesi yani gelişim çağında olan çocuklara hayvan figürlerini öğretmek gerekir. Onlara hayvanları en kolay öğretme şekli görsel hafızalarına hitap etmektir. Bu yüzden onların hayal dünyasını geliştirecek hayvan figürlerini amigurumi ile yapabilirsiniz.

Farklı Amigurumi Hayvan Modelleri

Aşağıda yer alan farkl ıamigurumi hayvan modelleri arasından çocuklarınızın sevebileceği hayvan çeşitlerini seçip onlara kolayca yapabilirsiniz. Amigurumi örgü tekniği ile hayvan nasıl yapılır, hangi ip gereklidir ve örgü şekli nasıldır diye merak ediyorsanız örnek videoda yer alan amigurumi hayvan yapımını detaylı olarak öğrenebilirsiniz. İp kullanırken yumuşak ipleri tercih edin. Diğer ipler çocuklar için pek çekici gelmeyebilir. Fakat yumuşak ipler elinde daha güzel bir his bırakacağı için daha çok severler. İplerde renk tercihini ise istediğiniz kadar renkli yapabilirsiniz. Ayrıca renkli ipler çocukların ilgisini daha çok çekecektir.

https://www.youtube.com/watch?v=yaigBaG35zE

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ