Farklı Lif Örnekleri

Farklı Lif Örnekleri

  El emeği, göz nuru lifler eskiden beridir kullanılan, çeyiz sandıklarını süsleyen parçalardan biridir. Eskiden günümüze kadar gelmeyi başaran örnekler olmasıyla beraber yeni, güncel lif örnekleri de mevcuttur. Her evde sıklıkla kullanılan liflerin birbirinden şık örnekleri, modelleri mevcuttur. Renk renk ve model model örülen lifler çeyiz sandıklarımızı bugün de süslemeye devam ediyor.

Lif örmek diğer örgü çeşitlerine göre daha kolaydır. Bu yüzden örmesi daha keyifli ve basittir. Örgüye başlayacak olanlar lif ile rahatlıkla başlayabilir. Küçük parçalardan oluştuğu için sıkılmadan ve zorlanmadan örmenizi sağlayacaktır. Lif modelleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Tek renk ipler ile örülen modelleri olduğu gibi birden fazla renk ile örülen modelleri de vardır. Siz hangisini tercih ediyorsanız o modeli örebilirsiniz. Yuvarlak formlu örülenleri olduğu gibi kare, dikdörtgen, kalp formunda örülenleri de vardır. Son yıllarda bu modellere yenileri eklenmiştir. Elbise desenli, formlu olan lifler, parmak desenli lifler, mesajlı lifler gibi birçok modeli ortaya çıkmıştır. Her geçen günde yeni lif önekleri ortaya çıkmaktadır.

Lif öreceğiniz zaman dikkat edeceğiniz nokta ise kaliteli ve pamuklu lif ipliklerini tercih etmenizdir. Eğer iyi sonuç almak istiyorsanız bu noktaya dikkat etmelisiniz. El emeği, göz nuru liflerin şiş ile örülenleri olsa da daha çok tığ işi ile örülen modelleri daha fazla tercih edilmektedir. Lifler genellikle 1-10 numara tığlar ile örülmektedir. Daha ince tığlar ile örerseniz zorlanabilirsiniz.

Sizde en farklı ve birbirinden şık lif modelleri için sitemizdeki görselleri inceleyebilirsiniz. İlk bakışta zor gibi gözükse de aslında örmesi bir o kadar keyifli ve kolay olan lifleri sizde örmek isterseniz resimli anlatımlı görselleri takip ederek rahatlıkla örebilirsiniz. Kendiniz için örebileceğiniz gibi sevdikleriniz için hediye olarak da örebilirsiniz.

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ