Değişik İğne Oyası Örnekleri

Değişik İğne Oyası Örnekleri

Oyalı yazmalar çeyiz sandıklarımızın olmazsa olmaz, vazgeçilmez parçalarından biridir. Geçmişten günümüze birçok model ve örnek gelmiştir. Yazma modelleri değiştiği, yeni modeller çıktığı gibi yeni oya örnekleri de ortaya çıkmıştır. Eskiden oyalar daha çok tığ oyası ile örülmekte iken günümüzde tığ işi oyaların yerini iğne oyaları almıştır. Halen daha tığ işi oyalar yapılıyor olsa iğne oyalarına olan düşkünlük gün geçtikçe artmaktadır. Bunun sebebi ise iğne oyalarının daha şık ve zarif durması ile ilgilidir. İğne oyaları, tığ oyalarına oranla daha zor ve zahmetli olsa da ortaya çıkan sonuç fazlasıyla memnun etmektedir. İğne oyasını bilmeyen bayanlar için çeşitli kurslar dahi açılmıştır.

   İğne oyaları çok fazla çeşitlilik barındırmaktadır. İğne oyalarından yapılmış yazma oyaları olduğu gibi aynı zamanda oda takımları, havlu kenarları, bohça kenarları da yapılmaktadır. İğne oyasının şıklığı ve zarifliği her alana yayılmaya devam etmektedir. İğne oyasından yapılmış kolyeler, tespih uçları ise günümüzde yeni moda olmuş akımlardan biridir.

İğne oyalı yazmalar şık ve zarifliği ile göz doldurmaktadır. Çiçek, yaprak, gül, lale gibi motiflerin işlendiği örnekler, yazmaların şıklığına şıklık katmaktadır. Yeni ortaya çıkmış modellerden yararlanabileceğiniz gibi kendiniz de özgün modeller oluşturabilirsiniz.

İğne oyalı oda takımları da son zamanlarda fazlasıyla tercih edilmeye başlamıştır. Genellikle motiflerin birleştirilmesi ile oluşan modeller ön plana çıkmıştır. İğne oyalı yazmalara göre yapımı daha zor olsa da ortaya çıkacak sonuç için bu emeğe ve zahmete deyecektir. Yatak odalarınızı ve salonlarınıza farklı bir hava ve albeni katacak olan iğne oyalarına olan ilgi gün geçtikçe artmaktadır.

İğne oyalı havlu kenarları da sıklıkla kullanılmaktadır. Havlu kenarları daha kısa sürede biten parçalar olduğu için yapımı daha kolay ve pratiktir.

Değişik iğne oyaları örnekleri için sizde sitemizdeki görselleri inceleyebilir, takip edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ