Farklı uzun lif yapılışı

Farklı uzun lif yapılışı yeni model arayanlar için uzun lif modeli görselliği oldukça güzel olan lif örneğini çeyizlik ve siparişleriniz için harika model olduğunu düşünüyoruz. Lif modellerine tercihler çoğaldıkça yeni örneklerde ortaya çıkmaya devam etmektedir.

Lif modelleri el işlerinin en çok örülen el işi modelidir. Çeyizlerin vazgeçilmezi olmaktadır. Nişan bohçalarında lif modelleri yerini almaktadır. En yeni lif örneklerini güzel modelleri genç kızlarımız çeyizlerinde tercih etmektedirler. Sitemizde yeni ve tasarım lif çalışmaları ve takım lif örneklerini de bulabilirsiniz.

Farklı uzun lif yapılışı

İstediğiniz renklerde lif ipi tercih edebilirsiniz.

2 Numara tığ

Yapılışı: İlk olarak sekiz zincir çekerek halka oluşturalım, aralarda üç zincir çekerek toplamda halka içine sekiz fıstık uyguluyoruz. Devamında zincir içine fıstık yapalım aynı noktaya toplamda dört fıstık yapıyoruz aralarda zincir çekelim, bir sonraki yuvaya beş zincir çekerek geçelim üç yuvaya zincir çekerek geçiyoruz. Yuva içine dört kez fıstık uyguluyoruz. Yine yan yuvalara beş zincir çekerek geçiş sağlıyoruz.

Uzun lif modelinin orta kısmından başlamış olduk karşılıklı fıstık dolgularını yaparak ve aralarda zincir çekerek yapılarak istediğimiz boyuta gelene kadar devam ediyoruz. Orta kısım detayı bitince diğer renk ip ile fıstık detayı uyguluyoruz. Sap kısımları yapılarak modeli tamamlamış oluyoruz. Detaylı yapılışı için video anlatımı izleyerek uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin..

Lif modelleri, lif modeli ve yapılışı hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Örgü merakı youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

Farklı uzun lif yapılışı VİDEO ANLATIM

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ