Fayans Temizlemenin Püf Noktaları

Fayans Temizlemenin Püf Noktaları

Temiz ve titiz hanımların evlerinde en çok özendikleri ve üzerinde ısrarla durdukları mutfak, banyo ve tuvaletlerdeki fayansların temizliğidir. Belli aralıklarla ki arayı fazla açmamanızı öneririz; fayanslarınızı temizlerseniz hem onların ışıl ışıl görünmesini hem de hijyenlerini uzun süre muhafaza etmelerini sağlamış olursunuz sevgili hanımlar. Her zamanki gibi pratik bilgiler ile işinizi kolaylaştırmaya devam ediyoruz. Ev işlerinde ve özellikle temizliğinde her hanım kendi çapında uzmandır diye düşünüyoruz. Amacımız sizlere bazı püf noktaları vererek işinizi daha da kolay ve zahmetsiz hale getirmek. Hepinizin fayans nasıl temizlenir sorusuna verecek bir cevabı illa ki vardır, bizim size önereceklerimizi de gözden geçirmenizi ve neyi doğru, neyi yanlış uyguladığınızı test etmenizi tavsiye ediyoruz. Şimdi birlikte fayanslarınızı temizlemenin pratik ve kolay yollarına bir bakalım isterseniz.

fayans-temizlemenin-puf-noktalari-5

Marketlerde fayans temizleme için satılan deterjanlardan alın. Satın aldığınız bu deterjanı sünger ile fayansa ve fayans aralarına tatbik edin. Bu sayede fayans temizliğinizi rahatlıkla yapabilir, hijyen de sağlamış olursunuz. Fayanslarınızı kimyasal malzemeler yerine doğal yöntemlerle temizlemek istiyorsanız, söyleyeceklerimize kulak verin. Yeteri büyüklükteki bir kabın içerisine bir ölçek çamaşır suyu ve üç ölçek karbonat ekleyin.

fayans-temizlemenin-puf-noktalari-4

Temizleyeceğiniz fayansların üzerine bir miktar su dökün. Daha sonra hazırladığınız karışımı fayansların üzerine bir fırça yardımıyla yayın. Fayans üzerinde yarım saat beklesin karışımınız. Daha sonra süngerle karışımı fayansın üzerinden alınız ve bol su ile iyice durulayınız. Temizlik sırasında kullandığınız çamaşır suyundan dolayı dikkatli olunuz.

fayans-temizlemenin-puf-noktalari-3

Derzleri temizlemek için, bir miktar çamaşır suyunu su ile inceltin ve kullanmadığınız bir diş fırçası yardımıyla derz aralarına sürerek uygulayınız. Fayans temizlemede ağır kimyasallar kullanmak sağlığınız çok zararlıdır. Ayrıca bu maddeler ile temizlik fayansların daha hızlı yıpranması açısından tavsiye edilmez. Bu sebeple çok yoğun kimyasallar kullanmamanızı önermekteyiz. Hangi karışımı kullanırsanız kullanın, temizliğin ardından fayanslarınızı bol su ile durulayınız.

fayans-temizlemenin-puf-noktalari-2

Güzellik ve bakım sayfamızı incelemek için bu linki tıklayın. Sitemizdeki farklı bir sürü kategoriye ihtiyaçlarınız doğrultusunda dilediğiniz zaman rahatça ulaşabilmek için, linkimizi arama motorunuzun sık kullanılanlar bölümüne kaydetmeli ve dostlarınızla da paylaşmalısınız.

fayans-temizlemenin-puf-noktalari-1

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ