Firkete Havlu Kenarları

Havlular çeyizlerimizin baş tacı olmaya hala günümüzde de devam etmektedir. Kızların çeyizlerini süsleyen birbirinden şık ve farklı havlu kenarları vardır. her geçtiğimiz sezon bu havlu kenarlarına yenileri eklenmektedir. Havlulara dantel yapma, örme, dikme fikri yeni oluşan bir gelenek değildir. Eskiden günümüze kadar gelmiş olan geleneklerimizden biridir. Ancak tabi ki eskiden gelen modeller olduğu gibi yeni oluşan güncel, trend havlu kenarları modelleri de vardır. İncili, çiçekli, boncuklu, pullu bir çok tarzda havlu kenarları bulmak mümkündür. Kadınlarımızın becerilerini görmek burada da mümkündür. Havlu kenarları küçük parçalar olduğu için örmesi de gayet keyifli ve kolaydır. El becerisi olan tüm bayanlar rahatlıkla başarabilirler.

Renk renk, model model danteller havlularla birleştiğinde harika şeyler ortaya çıkmaktadır. Dantel yapmaya yeni başlayanlara genellikle havlu kenarı ile başlatılır. Çünkü örmesi diğer dantellere göre hem daha kolay hem de daha zevklidir. Eskiden tığ işi danteller daha moda iken günümüzde yerini iğne ile yapılan dantel havlu kenarları almıştır. Ama tabi ki tığ işi dantellerde hala kullanılmaya devam etmektedir.

Birbirinden şık ve zarif havlu kenarları örnekleri arıyorsanız eğer sitemizdeki resimli anlatımlı görselleri inceleyerek işe başlayabilirsiniz. Eminim sizinde aklınızı çelecek bir çok örnekle karşılaşacaksınız. Çeyiz sandığına önem veren bayanlar sitemizdeki örneklere mutlaka göz atmalıdır. Örneğin yeni bir model olan firkete havlu kenarları bu senenin yeni trendi olmuştur. Firkete ile yapılan yazma oyaları olduğu gibi artık havlu kenarlarında da bunu görmek mümkündür. Eskiden kullanımı yaygın olmayan firkete artık günümüzde kendini her yerde göstermektedir. Masa örtülerinde, fiskoslarda, yuvarlak dantellerde ve tabi ki havlu kenarlarında sıkça görmek mümkündür.  İlk bakışta zor gibi gelse aslında yapımı oldukça basittir. Sitemizdeki resimleri inceleyerek rahatlıkla yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ