Fotoğraflarda Güzel Çıkmak İçin 5 Öneri

Hemen herkes fotoğraf çektirmekten ve ya kendi fotoğrafını çekmekten hoşlanır. Fotoğraflarda daha fotojenik ve güzel çıkmak için birkaç detaya dikkat edildiğinde çekilen fotoğraflı istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Günümüzde yaygınlaşan sosyal medya kullanımı ile birlikte fotoğraf çekmek ve ya çektirmek oldukça gündemde olan bir konu haline gelmiştir.

blank

Özellikle instagram gibi sadece görsel post paylaşımı yapılabilen sosyal platformlarda insanlar daha iyi fotoğraflar yayınlayabilmek adına türlü programlar ve filtreler kullanmaktadır. Fotoğraflarınızı yapay düzenlemeler ile düzeltmek yerine birkaç teknik öğrenerek doğal yollardan güzel fotoğraflar elde edebilmeniz mümkün.

blank

Bazı insanların bu yapay filtre ve programları kullanmayı abartması ile ortaya çıkan sonuçlar çok gerçek dışı ve sevimsiz olabiliyor. Fotoğraflarda güzel çıkmak için 5 öneri verecek olsak öncelikle kendinizi tanımanız gerektiği ile başlarız. Fotoğraf çekerken ve ya bir başkasına çektirirken hangi şekilde daha iyi çıktığınızı bilmeniz ve ya öğrenmeniz gerekir.

blank

Daha sonra vücudunuzda ya da yüzünüzde sevmediğiniz bölgelerinizi kamufle etmeniz çok önemli detaylardandır. Bunun dibi ufak ama önemli detaylarla kendi fotoğraflarınızda doğal ve güzel çıkabilirsiniz. Fotoğraf düzenleme programlarına gerek kalmadan fazladan filtre yapmadan çok güzel fotoğraflar elde edebilir ve sosyal mecralarda ilgi odağı olabilirsiniz.

Fotoğraflarda Daha İyi Çıkmanız İçin 5 İpucu

Öncelikle fotoğraflarda daha güzel çıkmak istiyorsanız enerjinizin yüksek olması gerekir. Fotoğraf çekinirken modunuz düşükse bu fotoğrafa ve doğal olarak fotoğrafa bakan kişilere de yansıyacaktır.

  1. Fotoğraf çekinirken ve ya çekerken gözlerinizi objektifin azıcık yukarısına odaklamanız gerekir. Başınızı ileriye doğru götürerek çenenizi hafif eğdiğinizde güzel bir fotoğraf elde edebilirsiniz.
  2. Fotoğraf çekilirken gülümsemeniz gerektiğinde dilinizi dişlerinizin arkasında tutarak gülümseyin bu yüzünüzün daha gergin olmasını sağlayacaktır.
  3. Ayakta fotoğraf çekinirken ve ya başkasına çektirirken mutlaka karnınız içerde omuzlarınız geride olsun ve omurganızda düz olmalı böylece fotoğrafınız daha güzel görünecektir.
  4. Fotoğraf çekinmeden önce yüzünüzde sivilce ve benzeri leke yada kızarıklık varsa fondöten yada kapatıcı ile kamufle edin. Fotoğraflarda her şey daha abartılı ve dikkat çekici çıkacağından bu durum sizi rahatsız etmemeli.
  5. Fotoğraf çekilirken gergin ve rahatsız durmayın. Bu fotoğraflarda kötü çıkmanıza sebep olacaktır. Klasik pozlar deneyerek en iyi nasıl göründüğünüzü belirlemeniz sizin için ilk olarak en kolay olanıdır.

 

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ