Canım Anne

Fulvik Asit – Fulvik Asit Faydaları Nelerdir ?

Fulvik Asit – Fulvik Asit Faydaları Nelerdir ?

Belirli mantarlar tarafından üretilen fulvik asitin kullanım alanlarını, faydalarını ve nasıl kullanılması gerektiğini içeriğimizden bulabilirsiniz.

Fulvik asit yani sarı metabolitler belli mantalar tarafından üretilir. Dünya üzerinde bulunan en küçük madde fulvik asittir. Su bazlı olan bu madde hem rafine hem de en karmaşık yapıya sahiptir. Fulvik asit toprağın katmanı olan humus içerisinde yer almaktadır. Su bazlı humustan özütlenen fulvik asit içerisinden yetmişten fazla mineral bulunmaktadır. Sindirim sistemi ile birlikte çalışan fulvik asitin tüketilmesi için belli başlı besinler tüketmek gerekir. Bu besinler genellikle organik ve yetiştirilme aşamasında toprağın humus katmanında fulvik asit bulunmalıdır. Fulvik asiti organik besinlerde bulabileceğiniz gibi takviye olarak ta ilaç firmalarından temin edip kullanabilirsiniz.

Fulvik Asit Faydaları Nelerdir ?

  • Besinlerin dokulara ulaşmasını sağlayan fulvik asit beyin gelişimini desteklemektedir. Fulvik asitin beyin gelişimine olan desteğinden dolayı çocuklarda tüketilmesi gerekir.
  • Fulvik asit enerji vericidir.
  • Uyku, stres, uyuşukluk ve halsizlik gibi günlük sorunların çözülmesinde oldukça etkilidir.
  • Çocuklar kadar yaşlıların da tüketmesi önerilir. Yaşlılık hastalığı olan alzheimer hastalığının oluşmasını engellemektedir.
  • Kan hastalığı olan aneminin oluşmasını engeller tedavisine destek sağlar.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirirek bronşit, sarılık gibi ciddi hastalıkların oluşmasını da engellemektedir.
  • Doğal bir probiyotiktir. Bu nedenle sindirim sistemi üzerinde olumlu etkileri bulunmaktadır. Besinlerin kolayca emilmesini sağlayan fulvik asit ince bağırsakta oluşan ve büyüyen bakterilerin oluşumunu da engellemektedir.
  • Organik gübredir. Bu nedenle tarımda sıkça kullanılır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi