Geçmeyen Öksürüğe Ne İyi Gelir?

canımanne1

Uzun zamandır beni oldukça rahatsız eden bir dertle uğraşmaktayım. Çevremde de bu şekilde rahatsızlığı olanlara rastladım ve bu illetten nasıl kurtulabileceğimizi sizlerle paylaşmak istedim. Sürekli olarak öksürüyorum ve grip bile değilim üstelik. Hasta olsam, üşütmüş olsam tabii ki anlarım bu durumu ama herhangi bir durum yokken bu şekilde problem yaşamam beni daha da sinir ediyor.
Öksürük artık uzun bir süre sonunda yerini gıcığa bırakıyor ve bu yüzden sürekli öksürme ihtiyacı duyuyorsunuz.

canımanne
Bunun böyle devam etmesini istemediğim için hemen bir çare aramaya başladım.  Benim her zaman ilk tercihim doğal yöntemler. İlaçları faydalı olduğu kadar zararlı da buluyorum bu yüzden önceliğim doğal yöntemler oluyor.
Sizlere evlerinizde rahatlıkla uygulayabileceğiniz öksürüğe iyi gelen kür tarifini vermek istiyorum hanımlar.  Kâğıtlarınızı ve kalemlerinizi hazırlayın!

canımanne2

Bir bardak ılık süte 1 ya da 2 kaşık bal katarsak öksürüğümüzü alır. Bu karışım boğazımızı yumuşatacağı için oldukça rahatlatır. Öksürüğün devamının gelmesini ve gıcığı engeller.

Bir limonu dört eşit parçaya bölüyoruz. Böldüğümüz parçaların içinden birinin üzerine tuz ve karabiber serpin. Bu şekilde hazırladığınız limonu yiyin. Böylelikle nefes alisiniz rahatlar ve bağışıklığınız güçlenir. Limon öksürüğe birebirdir.

canımanne3

Geçmeyen öksürüğe ne iyi gelir diye düşünenleri aydınlatmak için yazdığım bu yazı umarım sizlerin de hoşuna gitmiştir ve bundan sonraki hayatınızda bu tarifler ile sizlerin yaşamını biraz olsun kolaylaştırabilmişimdir. Çünkü çoğumuz bu dertten mustaribiz ve bir şekilde kurtulmamız gerekiyor bu öksürükten artık hayatımızı olumsuz etkiler hale geldi. Hep beraber evlerimizde bu güzel kürleri uygularsak güzel sonuçlar alacağımızı düşünüyorum hanımlar!

Şimdiden hepinizin ellerine sağlık! Afiyet olsun diyorum.  Sağlıklı bir yaşam diliyorum!

canımanne4

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ