Gelin Şalı Modelleri

  Evlilik ve çeyiz hazırlığında olan genç kızların yapması gerekenler arasında yer alanlardan biri de örgü şallardır. Yeni gelinlerin özellikle davetlere giderken kullanabileceği, şıklığına şıklık katacak birbirinden gösterişli modeller mevcuttur.

Gelin şalları daha çok krem veya beyaz renk ile örülmektedir. Ancak siz abiye üzerine giymeyi düşünüyorsanız farklı renkler kullanarak da örebilirsiniz. Ayrıca havanın durumuna göre de ince iplik veya kalın iplik tercih edebilirsiniz. Ancak kalın da olsa ince de olsa ipinizin kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz. Pamuklu ve yumuşak dokulu ipleri tercih etmeniz en doğrusu olacaktır. Özel gününüzde şıklığınıza gölge düşmesini istemezsiniz. Bunun için ip seçimine dikkat etmelisiniz. Gelin şallarını aynı zamanda simli iplik de örerek daha şık ve parlak bir görünüm elde edebilirsiniz.

  Gelin şalı modelleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Kalın iplikler ile örülen modelleri olduğu gibi ince iplikler ile örülen modeller de vardır. Şiş örgüsü ile örülen modeller olsa da daha çok tığ işi örgü ile örülen gelin şalları tercih edilmektedir. Gelin şallarının dümdüz örülenleri olduğu gibi desenli örülenleri de vardır. Bütün olarak örebileceğiniz modellerin yanı sıra motiflerin birleştirilmesi ile veya parçaların birleştirilmesi ile oluşan modeller de vardır.

Gelin şallarının aynı zamanda bolero tarzında örülen modelleri de mevcuttur. Görsellerden şal modellerini inceleyerek sizin tarzınıza ve zevkinize en uygun olanı seçip örmeye başlayabilirsiniz. Gelin şallarının üçgen modelde olanları olduğu gibi kare ve dikdörtgen modelde örülenleri de vardır.

Gelin şallarını kendiniz için örebileceğiniz gibi sevdiğiniz bir dostunuz için de hediye olarak örebilirsiniz.

Birbirinden şık ve gösterişli gelin şalı modelleri için sitemizdeki görselleri inceleyebilirsiniz. İlk bakışta yapımı zor gibi gelse de resimli anlatımlı görselleri inceleyerek ve takip ederek rahatlıkla yapabilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ