Gelinlik Alırken Bunlara Mutlaka Dikkat Edin!

Gelinlik Alırken Bunlara Mutlaka Dikkat Edin!

Hayalinizi süsleyen gelinliğin üzerinize de yakışması gerekir öyle değil mi? Eğer o büyük gün gelip çattıysa ya da düğün tarihinizi netleştirdiyseniz artık en önemli konuya geldiniz demektir. Hem hayalinizi süsleyen hem de üzerinize yakışan ve sizi özel gününüzde bir peri gibi gösteren gelinlik seçimi nasıl olmalıdır? Düğün hazırlığında olan tüm gelinler gelinlik alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir diye kara kara düşünür. Peki hem modaya hem de vücut tipinize uygun 2019 yılı gelinlik modelleri nelerdir?

Vücut Tipine Uygun Gelinlik Nasıl Olmalıdır?

Her kadının vücut tipi birbirinden farklıdır. Gelinlik seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler listesinin başında öncelikle vücut tipinize uygun gelinlik seçimi yer almalıdır. Peki vücut tipine uygun gelinlik nasıl olmalıdır?

Armut vücut tipi: Eğer kalçalarınız vücudunuzun üst kısmına göre genişse A kesim gelinlikleri tercih etmelisiniz.

Kum saati vücut tipi: İnce bir bele sahipseniz, ayrıca kalçalarınız ve üst bedeniniz birbiri ile orantılı ile balık model gelinlik seçimi yapabilirsiniz.

Elma vücut tipi: Kalçanız düz ve beliniz kalınsa belinizi daha ince gösterecek yine A kesim modelleri tercih edebilirsiniz.

Gelinlik seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler listesinde yer alan diğer hususlar ise;

  • Gelinliğiniz düğün mevsiminize uygun olmalıdır. Yaz mevsiminde yapılan düğünlerde tercih edilen gelinlikler ile kış mevsiminde yapılan düğünlerde farklı kumaşlardan gelinlik tasarlanmaktadır.
  • Gelinliğinizin düğün mekanınıza göre seçilmesi gerekmektedir. Bir yaz düğününde açık alan bir mekanda düğün gerçekleştiriyorsanız, üstünüze yapışmayan ve dar olmayan modelleri tercih etmelisiniz. Böylece hareket etmeniz kolaylaşacaktır. Ayrıca şatafattan uzak ve sadece gelinlikler açık alan mekanlar için oldukça uygundur. Eğer düğün mekanınız lüks ve kapalı bir mekan ise, parıltılı ve dikkat çekici modeller kullanabilirsiniz. 
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ