Genç Odası Fikirleri

Ev dekorasyonu ile oldukça ilgili biri olarak sizlere ergenliğe yeni adım atan çocuğumun odasına yaptığım ufak dokunuşlardan bahsetmek istedim. Çocuk odası deyip geçmemek gerek diye düşünenlerdenim. O yüzden salonuma, mutfağıma verdiğim özeni çocuklarımın da odasına veriyorum. Bu hem onu çok mutlu ediyor hem de ben vaktimi oldukça güzel bir şekilde değerlendirmiş oluyorum.

canımanne

Çocuklarımız ergenliğe girdiği evrede yani gençliğe adım attığında kendi alanlarına sahip olmak isterler. Anne babalarından uzakta, kafa dinleyebilecekleri, şarkı söyleyebilecekleri, arkadaşlarını rahatlıkla ağırlayabilecekleri bir odaya ihtiyaç duyarlar. Hal böyle olunca onların kendi alanlarını yaratmalarına ebeveynler olarak izin vermeliyiz.

canımanne2

Genç odası demek özgür alan demek. Madem özgür bir alan öyleyse çocuklarımızın ruhunu yansıtan odaları onlara vermeliyiz. Çocuğunuz erkekse ve futbola merakı varsa yere yemyeşil bir halı serip üzerine beyaz şeritler ile halı saha görünümü verebilirsiniz. Ya da çocuğunuz kızsa ve kendini evinde prensesler gibi hissediyorsa yatağının üzerine istediğiniz renkte tül ile cibinlik yapıp onun mutlu uykulara sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

canımanne3

Veya çocuğunuz müziğe ilgi duyuyorsa odasının duvarlarına nota çizgileri yapıp sevdiği bir şarkının notalarını üzerine işleyebilirsiniz. Bir diğer duvara gitarını asması için güzel bir askılık yapabilirsiniz. Tavana sarkan bir disko topu bile asabilirsiniz.

canımanne4

Sizlerde bu tür genç odası fikirleri ile çocuklarınızı sevindirebilirsiniz. Bildiğiniz üzere çocuklarımız bu dönemlerde oldukça stresli ve sinirli olduğu için onların yanında olduğumuzu belirtmemiz ve onlara olan sevgimizi bir şekilde göstermemiz gerekiyor. Biz onlara nasıl yaklaşırsak çocuklarımız da bizlere aynı şekilde yaklaşacaktır. Bu yüzden her daim ılımlı ve isteklerini ön planda tutarak hareket etmeliyiz.

canımanne5

Çocuklarınızı tanıyın ve onların neye ihtiyacı olduğunu hissedin, inanın her şey daha kolay olacak!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ