Canım Anne

Çocuğunuza İsim Koyarken

Çocuğunuza İsim Koyarken

Günaydın! Bugün sizlere hayatımızın en önemli varlıkları olan çocuklarımızla ilgili önemli bir konudan bahsetmek istiyorum.

çoc1

Evet, her aile, çocuğu olmadan önce hatta gençlik yıllarından itibaren onlara vermek istedikleri isimleri hayal eder ve arzular. Nitekim çocukları olduğunda bazıları bu hayalini gerçekleştirir bazıları ise gerçekleştiremez. Buna sebep birçok engel bulunmaktadır. Özellikle Türkiye’de çocuklara isim verilirken dikkat edilecek bazı hususlar gözetilmektedir.

çoc2

Bunlar, genellikle dini inançlardan ötürü çocuğa verilecek ismin İslam âleminin inandığı kutsal kitap Kur-an’i Kerim içerisinde iyi bir anlamda kullanılmış veya bahsedilmiş olmasıdır. İkinci önemli husus ise, aile büyüklerinin isimlerinin şayet bu dünyadan göçmüşlerse veya yaş itibari ile ailenin en büyük ferdi ise onun isminin gelecek nesilde de yaşatılma arzusu geleneğidir.

çoc3

Fakat günümüzde küreselleşen dünya ve sürekli değişen düzende gelenekler ve inançlar çocuklara isim verme konusunda göz ardı edilebilmektedir. Bu nedenle, çocuklarımıza isim verirken iyice araştırılmalı, asıl manasının ne olduğu bilinmeli ve o ismin çocuğumuz ile yıllarca yaşamasına ve yaşatılmasına uygun olup olmadığını aile fertleri olarak enikonu düşünmeliyiz.

çoc4

Her ismin birden fazla anlamı bulunabilir. Bu yüzden, derin bir araştırma yapmalıyız ki, her anlamı ile de çocuğumuza uygun bir isim olsun ve adıyla yaşasın. Dini inançlarına bu konuda da bağlı kalmak isteyen aileler ise, mutlak suretle kutsal kitabımızı derin manaları ile incelemeli ve ona göre isimler konusunda karar vermeliler. Çünkü kutsal kitabımızda da yer alan her isim olarak kullanılabilecek kelime mutlak suretle iyi bir anlam taşımayabilir.

Her hâlükârda, çocuklarımıza vereceğimiz isimler onların hayatlarında oldukça önemli bir yer taşıyacaktır. Biz ebeveynler olarak üzerimize düşeni layığı ile yapmalı ve çocuklarımızı gelecekte bu hususta zor durumda bırakmamalıyız.

çoc5

Her çocuk adıyla doğar ve adıyla yaşar! Tüm çocukların mutlu olduğu bir dünya yaşamak dileğiyle!

Sevgili anneler ve babalar bebeğiniz için çift isim arıyor ve bulamıyorsanız. Sizler için yepyeni bir uygulama geliştirdik. Artık 3 adımda 2.000 adet en güzel kız ve erkek bebek isimleri nden bebeğinize isim bulabilirsiniz. Çift Bebek İsmi Bulmak içi tıklayın

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi