Canım Anne

Gerçek Zeytinyağı Nasıl Anlaşılır?

Gerçek Zeytinyağı Nasıl Anlaşılır?

Gerçek Zeytinyağı Nasıl Anlaşılır?

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı her yıl hileli, karıştırılmış zeytinyağı markalarının isimlerini açıklamaktadır. Ancak sizler gerçek zeytinyağını anlamanız, hileli olanları öğrenmeniz için bir yıl beklemenize gerek yoktur. Şimdi sizler için derlediğimiz gerçek zeytinyağı özellikleri hakkında bilgi vereceğiz. Bunlara dikkat ederek rahatlıkla anlamanız mümkündür.

gercek-zeytinyagi-nasil-anlasilir

  • Gerçek zeytinyağı satın alırken ilk dikkat etmeniz gereken nokta ürün fiyatıdır. Gerçek bir zeytinyağının litresi 20 tl altında olamaz. Zeytinyağının maliyetinin buna imkanı yoktur. Bunun için 20 tl altında olan zeytinyağlarını kesinlikle almayınız.
  • Zeytinyağı diğer yağlara göre kendine has tadı ve kokusu olan bir yağ çeşididir. Buradan da rahatlıkla gerçek zeytinyağını anlayabilirsiniz.
  • Yağı kokladığınızda veya ağzınıza aldığınızda hafif bir zeytin kokusu gelmiyorsa şüphelenebilirsiniz.
  • Zeytinyağları içinde bulunduğu asitten dolayı genizde acı bir tat oluşturur. Ancak birinci sınıf bir yağ ise bu tadı almanız oldukça zordur.
  • Katkısız zeytinyağı donar, çok az bir ısı gördüğünde ise çözünür.
  • Gerçek zeytinyağını anlamanız için bir çay kaşığı zeytinyağı ile bir çay kaşığı suyu karıştırınız. Eğer zeytinyağı üste çıkıyorsa gerçek, suya karışıyorsa hileli demektir.
  • Zeytinyağı ile tuz ruhunu karıştırınız. Sonuç olarak pembe veya kırmızı rengini alırsa o zeytinyağı hileli demektir.
  • Bu noktalara dikkat ederek gerçek zeytinyağını anlayabilir, seçebilirsiniz.

gercek-zeytinyagi-nasil-anlasilir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi