1 Haftalık Göbek Yağlarını Eriten Diyet!

1 Haftalık Göbek Yağlarını Eriten Diyet!

Göbek bölgesinde oluşan yağlar kadınların da, erkeklerin de en büyük sıkıntılarından biridir. Sağlık açısından bakıldığında göbek çevresi yağlanması pek çok hastalığa da davet çıkarttığı bilinir. Göbek yağları ayrıca estetik açıdan da rahatsızlık verir. Göbek yağları nasıl eritileceği de, göbek yağları neden olur sorusu da sıkça yapılan sorgular arasında yer alır. Daha önce de bu konuya yazılarımızda birçok kez değindik. Göbek Yağlarına Dur Diyen 10 Besin başlıklı yazımız geçmiş dönemlerde yayınlanan ve çok okunan yazılarımızdan biridir. Şimdi ise göbek yağlarını eriten diyet konusunu detaylı olarak ele alıyoruz.

gobek-yaglarini-eriten-diyet
Göbek Yağlanması Neden Olur?

Göbek Yağlanması Neden Olur?

Göbek yağlanması nedenleri denince pek çok neden sıralanır. Göbek bölgesine yağlanma oluşmasının nedenleri uzmanlar tarafından açıklanır. Bu nedenler arasında geceleri yatmadan önce yemek yemeği alışkanlık haline getirmek, bira ve benzeri alkollü içeceklerin tüketimi, sosyal ve iş yaşamında hareketsiz bir düzene sahip olmak sayılabilir. Göbek yağlarını eriten diyet araştırması da tam bu noktada devreye girer. Göbek çevresinde yağlanma oluşmasını engellemek için yatmadan en az 2 – 3 saat önce yemek yenmemelidir. Ayrıca düzenli olarak spor yapmak da göbek yağı oluşumunu engeller. Uzmanlar spor salonuna gitmek için vakti olmayanlara kısa açık hava yürüyüşleri öneriyorlar. Alkol tüketiminden uzak durmak da göbek çevresinde yağ oluşumunun önüne geçer.

gobek-yaglarini-eriten-diyet
Göbek Yağları Nasıl Eritilir?

Göbek Yağlarını Eriten Diyet Tarifi!

Sağlık alanında uzman olan kişiler tarafından tavsiye edilen göbek yağlarını eriten diyet düzenli olarak uygulandığında 1 haftada bu yağları erittiği iddia ediliyor.

Göbek yağlarını eriten diyet için sabah uyanınca 1 bardak suya 1 tatlı kaşığı bal ve 10 damla kadar limon ilave edilerek içilir. Ayrıca tüm öğünlerin arasında 2 saat kadar olmalıdır. Gün içinde bolca sıcak su ve yeşil çay tüketilmelidir.

Kahvaltı: 1 dilim kızarmış tam buğday ya da çavdar ekmeği – 4 parmak yağsız dil peyniri – 7 8- sap maydanoz

Ara Öğün: 1 tane yeşil elma

Öğlen: Balık veya tavuk – yeşil salata

Ara Öğün: 3 – 4 tane ceviz içi – 1 tane kivi

Ara Öğün: 1 bardak yağsız süt

Akşam: 5 yemek kaşığı yeşil mercimek veya nohut yemeği – 5 yemek kaşığı bulgur pilavı – 3 tane acı sivri biber

Gece: 1 tane yeşil elma

gobek-yaglarini-eriten-diyet
Göbek Yağlarını Eriten Diyet
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ