Canım Anne

Japon Maskesi ile Cilt Beyazlatma Nasıl Olur?

Japon Maskesi ile Cilt Beyazlatma Nasıl Olur?

Japon kadınlarının ciltleri, özellikle de yüzleri duru beyaz, duru ve pürüzsüz olmaları ile bilinir. Hemen hemen bütün Japon kadınlar enlerinin beyaz olmasına ve cilt bakımına özen gösterirler. Bunun için kullandıkları bazı doğal yöntemler vardır. Halk arasında Japon maskesi olarak bilinen bu yöntemler bugünkü yazımızın konusu oldu. Japon maskesi ile cilt beyazlatma yapmak isteyenler bazı sebeplerden dolayı ciltlerinde oluşan kararmalardan kurtulmak isterler. Bu konu hakkında daha önceki dönemlerde yayınladığımız Cilt Beyazlatma Yöntemleri konumuz ziyaretçilerimiz tarafından en çok okunan sayfalar arasında yer alıyor.

cilt-beyazlatma
Cilt Beyazlatma Yöntemleri

Japon Kadınlar Nasıl Cilt Beyazlatma Yapıyor?

Cilt beyazlatma yöntemleri denince aslında pek çok yoldan bahsedilebilir. Ancak bugün Japon kadınların tercih ettiği ve ciltlerinin bembeyaz, pürüzsüz olmasını sağlayan cilt beyazlatma yöntemleri ele alacağız. Güzelliğine önem veren kadınlar tarafından merak edilen Japon maskesi cilt beyazlatma tarifleri aşağıdadır.

cilt-beyazlatma
Japon Maskesi Cilt Beyazlatma

Japon Maskesi ile Yüz Beyazlatma Yöntemleri

JAPON KADINLARIN GÜZELLİK SIRRI PORSELEN GİBİ BİR CİLT İÇİN PİRİNÇ MASKESİ

Yüz beyazlatma olarak da bilinen cilt beyazlatma yöntemleri arasında Japonlar tarafından kullanılanlar hayli ilgi görür.

  • Pirinç ununu sütle karıştırarak hazırlayacağınız cilt maskesi cilt beyazlatmada oldukça etkilidir. 1 tatlı kaşığı pirinç unu, yarım su bardağı ılık süt yardımıyla macun kıvamına getirilir. İçine 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı kil ile 1 adet vitamin ampul ilave edilir. Bu karışım yüz ve boyun bölgesine sürülerek 30 dakika kadar bekletildikten sonra yıkanır.
  • 4 tatlı kaşığı pirinç güzelce yıkanır. Yarım su bardağı suda 15 – 20 dakika kadar haşlanır. Ocağın altı kapatılır ve pirinçler ezilerek püre yapılır. Yarım yemek kaşığı bal ilave edilir, yüz ve boyuna sürülür. Bu işlemin haftada 2 defa yapılması halinde 1 – 2 ay içinde cilt beyazlatma konusunda başarı sağlanır.
  • Uzakdoğu ve Asya kadınları pirinçten ve pirinç unundan cilt beyazlatma yöntemi olarak yüzyıllardır yararlanıyorlar. Bir diğer Japon maskesi tarifi ise 1 tatlı kaşığı süt, 1 tatlı kaşığı pirinç unu ve 1 tatlı kaşığı domates rendesinin karıştırılmasıyla elde edilir.
cilt-beyazlatma
Cilt Beyazlatma Maske Tarifi
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ