Cilt Beyazlatma Yöntemleri

Renk teninin daha açık olmasını isteyenler için evde doğal yöntemler ile cilt beyazlatma yöntemlerini detaylı bir şekilde hazırladık.

Çoğu kişi yaz aylarında bronzlaşıp koyu bir ten isterken çoğu kişi de daha beyaz bir cilde sahip olmak ister. Cildimiz özellikle güneş gördüğü zaman rengini değiştirir ve koyulaşır. Çoğu kişi kendi cilt rengi korumak ister. Esmerler ve koyu tenliler de renklerinin daha açık olmasını ister. doğal yöntemler ile evde basitçe uygulayabileceğiniz cilt beyazlatma yöntemlerini aşağıdan bulabilirsiniz.

Cilt Beyazlatma Yöntemleri

  • Herkesin evinde bulunan pirinç cilt beyazlatmada oldukça etkilidir. Pirinci suyun içine koyun ve bir gece bekletin. Daha sonra bu suyu cildinize her gün sürün. düzenli kullanımda hem lekelerinizin rengi açılacak hem de cilt renginiz daha beyaz olacaktır.
  • Yoğurt hem cildi nemlendirme hem de beyazlatma etkisine sahiptir. Her gün cildinizin tamamına yoğurt sürüp kuruyana kadar bekleyip cildinizi sadece su ile yıkayın. Cildiniz bir süre sonra daha beyaz, daha sağlıklı ve canlı olacaktır.
  • Özellikle bikini bölgesi ve koltuk altı kararmalarını düzeltmek için kullanılan limonu cilt beyazlatmada da rahatça kullanabilirsiniz. Limonu kesip yarısını cildinize masaj yaparak uygulayın. Çok hassas bir cildiniz var ise direk uygulamak yerine bal ile karıştırıp uygulayabilirsiniz.
  • Gül suyu günlük bakımda sürekli kullanılan bir doğal mucizedir. Gül suyu ve nohut ununu maske kıvamında karıştırıp tüm yüzünüze sürün. En az yarım saat bekledikten sonra cildinizi yıkayın.

https://www.youtube.com/watch?v=1q6nyNW8cpo

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ