Goblen Nedir?

  Kanaviçe veya telleri sayılabilecek denli seyrek şekilde dokunmuş bir kumaşa renkli iplikle ile yapılan işlemlere goblen denmektedir. Eski zamanlardan buyana el emeği, göz nuru ürünlerin arasında yer alan goblenlere her geçen gün yeni modeller ve örnekler katılmaktadır. Eski ile yeninin birleşmesi ile beraber özgün modeller de ortaya çıkmaktadır.

Goblen çok eskiden etamin olarak bilinmekte idi. Günümüzdeki karşılığı ise goblenlerdir. Ne kadar zahmetli ve yorucu da olsa ortaya çıkacak olan ürünler için verdiğiniz emeğe fazlasıyla deyecektir.

Goblen modelleri ve çeşitleri çok fazladır. Eskiden günümüze kadar gelmeyi başarmış motiflerin ve desenlerin yanı sıra yeni modeller de vardır. Hayvan, çiçek, yaprak, manzara gibi modeller daha ağırlıklı olarak kullanılsa da farklı modeller ile de karşımıza çıkmaktadır.

  Goblenlerin kullanım alanı oldukça geniştir ve sürekli de genişlemektedir. Goblen tarzı işlenmiş kumaşlardan şık ve gösterişli seccadeler yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra dekor amaçlı kırlentler de elde edebilirsiniz. Hatta goblen tarzı el işi ürünlerinizi tablo şeklinde odanızın en güzel köşesinde sergileyebilirsiniz. El emeği ürünlerin yeniden moda olduğu ve değer kazandığı günümüzde el işi, el emeği goblen bir tablo eminim sizinde evinize farklılık ve şıklık katacaktır. Aynı zamanda ince kumaşların üzerine yapılan bu şık goblen ürünleri masa örtüsü olarak da yapabilir ve salonlarınızda veya mutfaklarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ