Göz makyajı yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Göz makyajı yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Göz makyajı yaparken dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır. Göz, göz çukurunda bulunan bilye büyüklüğünde karmaşık bir yapıya sahip olan görme organıdır. Etrafımızda gördüğümüz birçok canlının sahip olduğu, beş duyu organımızdan biri olan göz bildiğiniz üzere görme işleminin gerçekleştirmektedir.

Her kadın güzeldir. Ancak eski dönemlerden itibaren makyaj çoğu kadının olmazsa olmazlarındandır. Kadını daha cazibeli ve bakımlı hale getiren makyaj her evrede yanındadır. Çalışırken, misafirliğe giderken, birisi ile buluşurken. Yada sebepsiz. Makyajın farklı yapılış teknikleri vardır. Ve gözler. Makyaj ile ortaya çıkan en önemli hatlarımızdır.

Göz makyajı yaparken dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır aslında. Bilinçsiz ve gelişi güzel yapılan göz makyajı ile gözler hasar görebilir. Ve dönüşü olmayan bir yola girilebilir. Bu yüzden Göz makyajı yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar göz ardı edilmemelidir. Çok gözün içine sokacak kadar kalemi, rimeli, eyelinerı sokmamak gerekir. Göz makyajına ve bakımına gerekli özen gösterilmediği takdirde  göz enfeksiyonları, tahrişe bağlı cilt hastalıkları gibi pek çok tehlike söz konusu olabilir. Göz alerjen bir organdır.Ve oldukça hassastır. Korunmadığı takdirde alerjiye sebep olabilir.

Göz makyajı yaparken mutlaka ucu keskin ve sivri olmayan kalem ile göz çevrenizi boyayın. Göz makyajı yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise, tarihi geçmiş ürünleri kullanmamak. Tarihi geçen herhangi bir rimel, eyeliner, yada göz kalemi kullandığınızda alerjiye sebebiyet vereceğini unutmayın.

Bunun dışında Göz makyajı yaparken dikkat edilmesi gerekenler arasında, markasız, ucuz, piyasada el atı tabir edilen markasız ürünler kullanmayın. Sağlığınızın paradan daha değerli olduğunu unutmayın. Ve mutlaka alerji testinden geçen ürünleri tercih edin. Göz makyajı yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli konu ise; makyajlı gözlerle uyumayın. Sabaha kadar sizinle kalmasına izin vermeyin. Canımanne.com u ziyaret etmeyi unutmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ