Gözenek Sıkılaştırmak İçin Etkili Yöntemler

Gözenek Sıkılaştırmak İçin Etkili Yöntemler

Çoğu kişinin cilt tipinde gözenekler açıktır. Açık gözenekler hem kötü bir görünüm ortaya çıkarmaktadır hem de içerisine kolayca kir girebildiği için sivilceler oluşmaktadır.
Gözenek sıkılaştırmak için ışın tedavisi gibi can acıtıcı yöntemlere başvurmanız gerek yoktur. Evde doğal maskeler ve yöntemler ile gözeneklerinizi kolayca sıkılaştırabilirsiniz. Cildin damarlarının geniş olması gözenek problemlerini ortaya çıkarır. Genetik bir durum olan gözenek sorununu en aza indirmeniz doğal ve etkili yöntemler sayesinde olacaktır.

Doğal Yöntemler İle Gözenek Sıkılaştırma

• Gözenek sıkılaştırmak için en etkili yöntemlerden biri buz uygulamasıdır. Bir küp buzu elinize alın ve yüzünüze masaj hareketleri ile sürün. Düzenli kullanımda gözenekler daha sıkı bir hal alacaktır.
• Bir limonu kesip yarısını elinize alın. Daha sonra yüzünüze masaj hareketleri ile sürün. 3 yada 5 dakika boyunca limonu sürün. Limon gözeneklerinizin sıkılaşmasını sağlayacaktır.
• Bir kap içerisine bir parça kuru maya koyup eritin. Daha sonra üzerine limon sıkın. Daha sonra bu karışımı maske olarak yüzünüze sürün. Maskeyi en az 15 dakika yüzünüzde bekletin ve daha sonra temizleyin. Bu maskeyi haftada bir kez yapmanız yeterli olacaktır.
• Bir kap içerisine yoğurt ve bal ekleyin. Daha sonra iyice karıştırın ve yüzünüze maske olarak uygulayın. 15-20 dakika maske yüzünüzde kaldıktan sonra yıkayın. Bal ve yoğurt maskesini haftada 2 yafa 3 kez yapabilirsiniz.

Gözenek Sıkılaştırma Yöntemleri Videolu Anlatım

https://www.youtube.com/watch?v=BQQhJO-OFZI

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ