Saç Ekimi Nedir, Nasıl Yapılır, Zararı Var mıdır?

Saç Ekimi Nedir, Nasıl Yapılır, Zararı Var mıdır?

Erkeklerin en büyük sorunlarından biri olan saç dökülmesi ve kellik günümüz teknolojisi ile artık sorun olmaktan çıkıyor.

Kellik erkeklerim korkulu rüyası haline gelmiş sorunlardan biridir. İlerleyen yaş, saçın yapısı ve çok fazla saça işlem yapmak kellik oluşmasının ana nedenlerindendir. Günümüz teknolojisi sayesinde artık kel kalmaya mecbur değilsiniz. Saç ekimi ile eskisinden daha çok saça sahip olabilirsiniz.

Saç Ekimi Aşamaları

• Saç ekimi aşamasının ilk adımı donör alanının belirlenmesidir. Bu alan genellikle ense bölgesidir. Donör alan demek kol saçın alınacağı yer demektir.
• İkinci aşama ise tıraş aşamasıdır. Saç ekimi yapılacağı gün uzman tarafından saçınız tıraş edilir. Operasyon gününe kadar sizin saçınızı tıraş etmemeniz gerekir. Çünkü saçınızın doğal hali ve nereden çıktığını görmek uzman için önemlidir.
• Üçüncü aşama lokal anestezi aşamasıdır. Saç ekimi uygulanacağı için kafa kısmına lokal anestezi uygulanır. Lokal anestezi işlem yapılırken acıyı hissetmenizi engellemektedir.
• Son aşama ise saç köklerini işlem yapılacak bölgeye ekilmesiyle sona erer.
Saç ekimi yapılacağı gün kişinin rahat bir kıyafet giymesi önerilir. Tişört yada kazak yerine gömlek giymenizi öneririz. Saç ekiminden sonra Kıyafetlerinizi çıkarırken yeni ekilmiş saçlara zarar vermemek için dikkat etmeniz gerekir. Saç ekimi yapacağınız gün daha hafif yemekler yemeniz gerekir. İşlem öncesi kan tahlili yapmanızda gerekmektedir. Kan tahlili herhangi bir sorun var mı saç ekimi için uygun olup olmadığınızı gösterir.

Saç Ekimi Detaylı Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ