Gözenek Sıkılaştırmak İçin Evde Yapabileceğiniz Maskeler

Gözenek Sıkılaştırmak İçin Evde Yapabileceğiniz Maskeler

Güneş, hamilelik, sigara kullanımı, aşırı makyaj, kirli ve havasız ortam gibi pek çok etken cildimizi etkilemekte ve cilt lekelerine, cilt sorunlarına neden olmaktadır. Cilt sorunlarını ortadan kaldırmak ve gözenekleri sıkılaştırmak için evde yapabileceğiniz basit ama etkili maskeler bulunaktadır. Şimdi sizlerle bunlardan birkaçını paylaşacağız. Evinizde rahatlıkla ve güvenle uygulayabilirsiniz. Gözenekleri sıkılaştırmak için evde yapılan maskeler arasından birkaçı şunlardır;

  • Yumurta akı maskesi: Bu maske hem oldukça kolay hem de oldukça etkili bir maskedir. Yumurta akını öncelikle köpük olana kadar çırpınız ve ardından yüzünüze bir tabaka halinde uygulayınız. Kurumasını bekledikten sonra soğuk suyla yıkayınız. Bu maske hem gözeneklerinizi temizleyecek hem de gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olacaktır. Ancak gerekli istenilen etkiyi almak için düzenli olarak uygulamalısınız.
  • Maydanoz maskesi: Maydanozları temizleyin ve yıkayın. Ardından üzerine sıcak su koyarak soğuyana kadar bekleyiniz. Ardından soğuduktan sonra pamuklu bir mendil veya havlu batırıp fazla suyunu alınız ve yüzünüzde havluyu 10 dakika kadar bekletiniz. Bu işlemi her gün uygulayınız.
  • Karbonat maskesi: 2 çay kaşığı karbonatla suyu karıştırınız. Çok fazla akışkan olmayan bir sıvı elde ediniz. Ardından bu karışımı yüzünüze masaj yaparak uygulayınız. Birkaç dakika yüzünüzde durmasını sağladıktan sonra önce ılık daha sonra soğuk suyla yıkayınız. Gözenekler için oldukça etkilidir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ