Yeterli Düzenli ve Dengeli Uyumanın Faydaları

Yeterli Düzenli ve Dengeli Uyumanın Faydaları

Yeterli Düzenli ve Dengeli Uyumanın Faydaları

Uyku aynı yeme içme gibi vücudumuzun ihtiyacı olan temek ihtiyaçlardan biridir. Sağlıklı bir vücut için zamanında yatıp, uykunuza alarak zamanında kalkmalısınız. Gece 2 3’ten önce uyumuyorsanız sabah 10’dan önce uyanmıyorsanız uykunuz düzensiz ve dengesiz demektir. Bu düzensiz ve dengesiz uyku hali hem günlük hayatınızı olumsuz yönde etkiler hem de vücudunuz yeteri kadar dinlenemez. Çünkü en kaliteli uyku gece 10 ile 2 arasındadır. Siz bu zamanı değiştirerek uyku kalitenizi de azaltmış olursunuz.

Kaliteli bir uyku için erken yatıp, erken kalkmalısınız. Yatak odanız uyumaya hem ısı hem de ortam olarak müsait olmalıdır. Kaliteli bir uyku hem sağlığınızı hem de günlük hayatınızı olumlu yönde etkiler. Yeterli, düzenli ve dengeli uyumanın faydaları arasından bazıları ise şunlardır;

  • Kaliteli ve yeterli bir uyku düzenine sahipseniz daha enerjik olursunuz. Dinlenmiş bir vücut ve beyin gün içinde daha hareketli, enerjik ve hayat dolu olur. Yeterli uyuduğunuz için bütün gününüzü yorgun ve uyku hali içinde geçirmez, bu yüzden daha kaliteli bir gün geçirirsiniz. İşlerinizi çok daha çabuk ve kolay halledersiniz.
  • Yeterli, dengeli ve kaliteli uyku cildinizde dinlenmesini sağlayacağı için cildinize parlaklık, canlılık kazandırır. Uykusunu yeterince alamamış olan birisinin cildi daha mat ve donuk olur.
  • Yeterli uyku uyumak psikolojik olarak rahatlama ve iyi ruh hali kazandırmaktadır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ