Gözleri Daha Büyük Göstermek için 5 Makyaj Önerisi

Makyaj dediğimizde aklımızı ilk önce göz makyajı gelir. Çünkü göz makyajı aslında makyajın en önemli parçasıdır. Göz makyajı yapmadan en azından bir kat olsun maskara sürmeden çıkmaz bir çok kadın. Fakat göz makyajı yaparken asıl amaç gözlerimizi olduğundan biraz daha iri göstermektir. Çünkü gözlerimiz olduğundan daha iri gözükürse muhteşem bir görünüm yakalarız. Bunun içinde bazı küçük tüyolara ihtiyacımız var. Işte gözleri daha büyük göstermek için 5 makyaj hilesi;

1- Ten rengine yakın far kullanın,

Soft tonlarda kullanacağınız farı hem göz kapağınızın tamamına hem de gözlerinizin hemen altına uygulayın. Sonrasında siyah bir göz kalemini üst göz kapağının hemen dibine gelişi güzel sürün. Alta  kirpik diplerine de ortasına kadar çok az bir şekilde uygulayın. Tamamına uygulamak gözünüzü daha küçük gösterir. Sonrasında da onu bir pamuk yardımıyla veya en basit şekilde parmağınızla nazikçe uygulayın. Çoğunlukla yüzük parmağınızı tercih edin. Çünkü yüzük parmağınız en hafif parmağınızdır.

2- Pastel tonları hayatınızdan sakın çıkarmayın,

Hafif pastel tonlar kurtarıcı renklerdir. Bejden sonra tabi ki. Hafif pastel tonlar ve parlak renkler gözlerinizin daha büyük görünmesini sağlar. Pembe tonları çoğu kişiye uyar ve çoğu cilt rengine de uyumludur. Uygulamadan önce ya baz uygulayın ya da yüz pudranızı uygulayın. Baz hem farın rengini daha belirgin yapar hem de farın göz kapağından oynamasını engeller.

3- Gözlerinize gölge yapın,

Bronzer ve o tonlarda olan bir farı karıştırma fırçanıza az miktarda alın. Onu gözlerinizin tam katlanma bölgenizin çok az üstüne uygulayın. Olabildiğince çok karıştırın ki doğal dursun. Sonra istediğiniz koyuluğa gelene kadar tekrarlayın. Göz kapağınıza da açık tonlarda bir far uygulayın.

4- Kirpiklerini kıvırın,

Artık bir çok markanın kirpik kıvırıcısı var. Kıvrık kirpikler gözlerinizi gerçekten olduğundan iki kat büyük gösterir. Fakat bununda içinde ayrı hileleri var. Kirpik kıvırıcınızı kullanmadan önce fön makinesiyle ısıtın. Ilık haldeyken kirpiklerini kıvırın. Daha uzun süre kıvrık kalacaktır.

5- Işıltılar- highlighter kullanın,

Gözlerinizin içine uygulayacağınız parlak far veya highlighter sizi daha uyanık gösterirken ilgiyi gözlerinize çekecektir. Şampanya tonlarında kullanmaya dikkat edin. Çok daha doğal durur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ