Gribe İyi Gelen Bitki Çayları Hangileridir?

Gribe İyi Gelen Bitki Çayları Hangileridir?

Gribe İyi Gelen Bitki Çayları

Kış aylarının gelmesi ve soğukların artması ile beraber grip, soğuk algınlığı gibi şikayetlerde de artış gözlenmeye başlamıştır. Kış aylarında kendinizi hastalıklardan, gripten korumak için bitki çaylarından yararlanabilirsiniz. Bitki çaylarının mucizevi etkileri sayesinde bağışıklığınızı ve vücut direncinizi artırarak hem gribe karşı önlem alabilirsiniz hem de eğer grip iseniz daha kısa sürede iyileşebilirsiniz.

gribe-iyi-gelen-bitki-caylari-hangileridir

Gribe karşı iyi gelen bitki çayları ise aşağıdaki gibidir. Bunları doğru şekilde demleyerek hastalığa karşı korunabilirsiniz.

REKLAM ALANI
  • Papatya: Solunum yolu rahatsızlıklarına karşı oldukça etkilidir. Aynı zamanda vücutta oluşan iltihabın da atılmasına yardımcı olur. Papatya çayı içerek gribe karşı korunabilirsiniz.
  • Zencefil: Zencefil çayı vücudunuzdaki mikroplardan kısa süre içinde kurtulmanıza yardımcı olur. Soğuk algınlığı ve gribe karşı oldukça etkili olan bir bitki çayıdır. Çayın içine bal ve limon da ilave ederek etkisini artırabilirsiniz.
  • Meyan kökü: Özellikle öksürük ile karşı karşıya kaldığınızda bir süre sonra boğazınızın öksürmekten tahriş olur. Boğazınızdaki tahrişleri yok etmek için meyan kökü çayını ılık olarak içebilirsiniz.

gribe-iyi-gelen-bitki-caylari-hangileridir

  • Ihlamur: Soğuk algınlığı ve grip denince akla gelen ilk bitki çayı kuşkusuz ki ıhlamurdur. Ihlamur balgam söktürücü ve göğüs yumuşatıcı etkisi ile bilinmektedir. Ancak pek çok kişi demlemesini yanlış yapmaktadır. Ihlamuru kaynatarak demlemek yerine üzerine sıcak kaynamış su dökerek 7 8 dakika beklemeniz yeterli olacaktır. İçerken tatlandırmak için bal ekleyebilirsiniz. Faydasını artırmak için ise içine birkaç damla limon ekleyerek tüketebilirsiniz.
  • Havlıcan: Havlıcan çayı vücut ısısını ayarladığı gibi aynı zamanda virüs ve mikroplara karşı savaşmaktadır. Grip ve soğuk algınlığı gibi şikayetlerinizde kullanabilirsiniz.

Hamileler ve emziren anneler bitki çaylarını mutlaka doktor kontrolünde içmelidir.

gribe-iyi-gelen-bitki-caylari-hangileridir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ