Grip Annelerin Emzirirken Dikkat Etmesi Gerekenler

Grip Annelerin Emzirirken Dikkat Etmesi Gerekenler

Grip Annelerin Emzirirken Dikkat Etmesi Gerekenler

Emziren anneler grip olduklarında en büyük korkuları gribin bebeklerine de geçecek olmasını düşünmeleridir. Ancak bazı noktalara dikkat ederseniz bu risk ortadan kalkmışolur. Grip annelerin emzirirken dikkat etmesi gerekenler ise aşağıdaki gibidir. Bunlara dikkat ederek ve uygularsanız sorunsuz bir şekilde gribi atlatmış ve bebeğinize bulaştırma riskini de azaltmış olursunuz.

grip-annelerin-emzirirken-dikkat-etmesi-gerekenler

  • Öncelikle bebeğinizle yakın temas kurmaktan kaçınınız. Grip iseniz kesinlikle öpmeyiniz. Bebeğinizin yüzüne nefesini vermeyiniz. Hatta eğer mümkünse bebeğinizi emzirirken, yakın temasta iken maske takınız. Gribin veya soğuk algınlığının bebeklere süt ile geçebileceği algısı tamamen yanlıştır. Bu yüzden yakın temastan kaçınır ve önlem alırsanız riski azaltmış olursunuz.

  • Her emzirme öncesinde mutlaka ellerinizi sabunlu ve bol su ile yıkayınız. Kişisel temizliğinize normalde olduğundan daha fazla dikkat ediniz.
  • Grip en çok hava yoluyla bulaşmaktadır. Bunun içinde bebeğinizin bulunduğu odayı mutlaka sık sık havalandırınız.
  • Gribi daha çabuk atlatmak için bol bol su içiniz.

  • Grip olduğunuz sürece protein alımına ve sağlıklı beslenmeye dikkat ediniz.
  • Ihlamur, rezene gibi bitki çaylarını içerek hem sütünüzün kalitesini artırabilir hem de aynı zamanda gribe karşı etkili bir şekilde bitkisel tedavi uygulamış olursunuz.
  • Bilmediğiniz, doktorunuza danışmadığınız bitki çaylarını içmeyiniz. Gripten kurtulayım derken çocuğunuza zarar verebilirsiniz. Bitki çaylarının etkileri süt ile bebeğe geçmektedir. Bu unutulmamalı ve sıradan, yan etkileri bilinmeyen çaylar emzirme süresi boyunca içilmemelidir.
  • Sarımsak, soğan gibi besinleri tüketerek gribi daha çabuk atlatabilirsiniz.

Emziren anneler bu noktalara dikkat ederek hem bebeklerini gribe karşı koruyabilir hem de gripten kısa süre içinde kurtularak rahata kavuşabilirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ