Güllü Havlu Kenarı Yapımı

Güllü havlu kenarı yapımı çiçek temasını sevenler için dantel örneklerinde gül modelleri oldukça fazla tercih edilmektedir. Havlunun nakış kısmında gül işlemesi varsa havlu kenarı gül desenli dantel yapıldığında görselliğinin daha güzel olmaktadır. Havlu, örnek ve ip renk seçimi uyumlu olduğu zaman örnek kendini fazlasıyla daha çok belli etmektedir.

Havlu kenar modelleri çoğunlukla çeyizler için hazırlanmaktadır. Sayısızca havlu kenarı örülüp havlu kenarına dikilip çeyiz için yapılan el işleri arasındadır. Nişan bohçasında olmazsa olmaz havlu gelmektedir. Damat havlusu özenle yapılan havlu modelleri arasında yer almaktadır.

Havlu modelleri denince çeyizin dışında hediyelik olarak yine havlu tercihler arasındadır. Askere gidenlere, ev hediyesi içinde havlu hediyelerin en güzeli ve değerlisi olmaktadır.

Dantel havlu kenarlarında güllü modeller çoğunlukta havluda nakış kısmı gül olması kenar dantel detayı gül örneği seçimini arttırmaktadır. İp renk seçimi farklı olarak birçok gül modelini uygulayabilirsiniz.

Dantel, tığ işi dantel örnekleri, havlu kenar modelleri, havlu kenarı yapımı hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımlı dantel modelleri içinde sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Güllü Havlu Kenarı Yapımı

Havlu kenar modellerinde sade tek renk ip secimi veya renkli olarak tercih edebilirsiniz.

Aldığınız havluda nakış varsa ip renk seçimi önemlidir. Sade düz havlu kullanımında kenar danteli renkli ip ile uygulanabilir. Sizlerin beğenisine tercihine kalmıştır.

İp olarak naylon ütü işlemi kolay olan ipleri seçebilirsiniz. Tuhafiyelerde ip çeşitlerini bulabilirsiniz. Her geçen gün ip ve çeşitli el işlerinde yenilikler devam etmektedir.

Özlem karasu 2010 adlı kullanıcıdan gelen bir model üzerinden farklı renklerle gidilerek desen ortaya çıkıyor
 
HAVLU KENARI ÖRNEKLERİ
Havlu Kenarı Yapımı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ