GÜNEŞ LEKELERİNE SON

GÜNEŞ LEKELERİNE SON

Yüzde Oluşan Güneş Lekeleri Nasıl Geçer? Özellikle yaz aylarında insanların derdi olmuş olan güneş lekeleri herkesin kafasını meşgul etmektedir. Güneş lekelerine bir takım faydalı kremler sürerek ve ya doğal yoldan bitkisel maskeler de uygulanır ise gayet etkili sonuçlar alınabilmektedir bu lekelere karşı. Güneş lekeleri korkulu rüyası olmuştur birçok insanın ve bunlar gün ışığında epey bir süre kalınca oluşabilmektedir kolayca. Özellikle hassas ciltlerde fazla görünen bu lekeler az süre bile kalındığında hemen lekeler oluşabilmektedir. Eğer cildiniz kuru ve ya hassas bir yapıda ise bu güneş ışınlarının yaydığı zararlı ışınlardan daha fazsal etkilenmeksinizdir. Bu lekeler krem ve doğal olan bitkisel karışım maskeleri ile giderilebilmektedir günümüzde.

 

Öncelikle yüzünüzde oluşan güneş lekeleri için yoğurt maskesinden bahsedebilire. 2 çorba kaşığı kadar yoğurdumuzu bir kâseye alalım ve 4 tatlı kaşığı bal 1 adet misket limon ve 1 adet normal limonu elde edelim. Limon sularını sıkıp bir kâse içinde bal ve yoğurdumuzu karıştıralım. Bu karışımı leke olan bölgelere güzelce sürüp kuruyana dek bekleyelim. Bol su ile temizleyebileceğiniz bu maske bir hafta boyunca düzenli olarak yapılır ise etkili sonuçlar doğurabilir. Güneş lekelerinin giderek azaldığını gözleriniz ile görebileceksiniz. Yüzde Oluşan Güneş Lekeleri Nasıl Geçer sorusuna cevap olarak

Bunun dışında karbonat maskesi de uygulayabilirsiniz. Bunun için 5 tatlı kaşığı gül yaprağı, 2 tatlı kaşığı limon suyu 3 tatlı kaşığı yulaf unu ve yarım tatlı kaşığı karbonatı bir kâseye doldurup karıştıralım ve biraz su ilave edelim. Krem kıvamına gelen bu karışımı yüzümüze maske olacak şekilde sürelim ve yaklaşık olarak 15 dakika kadar bekletelim. Düzenli uygulandığında harikalar yaratabilecek bu uygulama ile aynalara daha rahat bakabilmenin tadını çıkarın.

 

Tabi bunları uygulayacak vaktiniz ve ya sabrınız yok ise hemen kurtulmak istediğiniz güneş lekelerinden lazer tedavisi ile de kurtulmak mümkün olabilmektedir.  Özellikle kış aylarında uygulanması gereken bu lazer tedavisi yaz aylarında uygulanırsa kalıcı hasarlara sebep olabilmektedir. Yüzde Oluşan Güneş Lekeleri Nasıl Geçer konulu yazımızı okudunuz umarım işinize yaramıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ