Güzel Bir Günün Anahtarı Mutluluktur

Güzel Bir Günün Anahtarı Mutluluktur

Hayatımızda yaşadığımız her şeyi aslında biz enerjimizle kendimize çekiyoruz. İyi, kötü, olumlu, olumsuz, endişe, umut verici tüm olaylar bu eksende dönüyor. Doğruyu söylemek gerekirse hayata nasıl bakarsanız, o yönde görürsünüz. Bu yüzden her zaman için olumlu pencereden bakın. Bir süre sonra siz de göreceksiniz ki, her şey düzelivermiş. Çünkü her ne yaşadıysanız, sizin enerjiniz ve düşüncelerinizdir. Aslında ‘mutlu olmak değil mutlu olduğun an’ vardır. Zaman zaman hepimiz yaşadığımız sıkıntılardan ötürü stres yaşayabiliyoruz. Bu da bizim o günkü performansımızı çok etkiliyor. İşin sırrı, bakış açınızı geliştirmekte! Güzel düşünün güzel yaşayın


Güne Mutlu Başlamak İçin Güneşe Ulaşın!

Uyandığınızda ilk olarak odanızın pencerenizi açın, içeriye temiz hava girsin. Soluduğunuz ilk hava da, güne nasıl başlayacağınızı ekilecektir. Güneşin ilk ışıkları seratonin hormonunun salgılanmasını sağlar. Bu mutluluk hormonudur. Pencerenin önünde 10 dakika kadar elinizi, kolunuzu, ayak parmaklarınızı oynatın, ufak egzersizler yapın. Güne iyi başlamanıza vesile olacaktır. Başka neler yapılabilir?

blank

  • Alarmınızı 15 dakika erkene kurun: Böylece güne yavaş yavaş adapte olursunuz. Stres ve heyecan yaşamadan güne başlarsınız.
    •   Alacağınız kararları sabaha bırakmayın: Akşamdan yarın için hangi kıyafetleri giyeceğinize, kahvaltıda neleri yemek istediğinize ve okula, işe giderken hangi yolu kullanacağınıza önceden karar verin. 
    Sevginin gücü: Sabahleyin sevdiklerinize sarılın. Bu aranızda sevgi bağı oluşturur. Bu eşiniz, çocuğunuz olabilir.
    Takvim önemli: Yarın için yapacağınız işleri bir takvime veya küçük küçük notlara yazabilirsiniz. Sabahleyin bunlara bir göz attığınızda yapacaklarınızı unutmamış olursunuz.

Hazırlanırken üzerinize giydiğiniz kıyafeti o an yakıştırmadıysanız, giymeyin! O an ki psikolojiniz onu istemiyor demek ki. Neyi istiyorsa onu giyin. Bakın nasıl moraliniz yerine geliyor. Bazen iç sesinizi dinlemek eftaldir.  Güne mutlu başlamanın en önemli yollarından biri şüphesiz kahvaltıdır. Size enerji verir, düzgün kararlar vermenize yardımcı olur. Kahvaltı hayatımızdaki en önemli öğündür. Uzmanlar güne nasıl başlarsak öyle devam edeceğini söylüyorlar. Kendimizi iyi hissedebilmemiz için sağlam bir kahvaltı şart. Ve son olarak sevdiklerimize bir ‘günaydın’ demeyi çok görmeyelim. Bu da kendimizi değerli hissetmemizi sağlayacaktır. Sitemize hergün girmek de mutluluğa yol açar.

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ