GÜZELLİK ÖNEMLİDİR

GÜZELLİK ÖNEMLİDİR

Fondöten, özel günlerde ya da günlük olarak kullandığınız, ciltteki lekeleri veya sivilceleri kapatmak için uygulanan bir güzellik malzemesidir. Fondöteni sürmeden önce cildi hazırlamak gerekir. Bunun için; cilde makyaj altı bazı uygulanmasını öneriyoruz. Sonrasında uygulanan yöntemler tercihe göre farklılık gösterir. Peki, Fondöten nasıl sürülür? Fondöteni yüze uygularken fırça ya da sünger yardımıyla iyice yedirebiliriz.  En sağlıklısı fırça ile uygulama yöntemidir. Fondöteni biraz elimizin üzerine koyduktan sonra buradan fırçanın ince ucu sayesinde kolayca alıp yüze sürmeniz gerekir. Peki, nasıl uygulanmalı? Bunu yaparken fırçayla aldığımız fondöteni, fırça darbeleriyle tampon yapar gibi ve fırçayı yatay tutarak uygulamalısınız.

Darbe izleri yüzde belli olmayacak şekilde fırçanın yatay olarak tutulması gerekir. Fırçamız yoksa ne yapacağız? Elimizle de uygulama yapabiliriz. Peki, elle fondöten nasıl sürülür? Elleriniz ile uyguladığınız fondöten yüzde çizgi izi bırakmayacaktır. Yüzünüzün birkaç yerine noktalar halinde fondöten uygulayın ve o noktaları parmaklarınız yardımıyla dağıtın. Çok fazla sürmemeye dikkat ediniz. Yoksa yüzünüz kalıp gibi görünür. Çok sürülen fondöten ciltte benek benek durabilir. Her dokunuşta yeni noktalar oluşur. Çok sürülen fondöten çabuk akar ve cildinizdeki lekeler kendini belli eder.  Fondöteni bir de sünger yardımıyla uygulayabilirsiniz. Bunun için kullanılması gereken sünger tipi hafif yuvarlak olandır. Öncelikle sünger ıslatılır. Fazla suyu da akıtılır. Nemli olan süngerin üzerine fondöten dökülür. Sonra yüze uygulanır. Sünger, fondötenin cilde daha iyi nüfuz etmesini sağlar. Fakat sünger, delikli yapısı ile fondöteni yüze uygulamadan önce; deliklerden içeri sızdırıp, azını yüzünüze geçirebilir. Bu yüzden israfa neden olur ve bunu bilen bayanlar genellikle sadece lekeli noktalara uygulama yaparlar. Gerisini fırçayla yapmak daha iyidir.

Fondöten nasıl sürülür? Fondötenden sonra cildinizin daha düzgün ve canlı görünmesini istiyorsanız uygulama sırasında parmaklarınızı kullanmayın. Fırça kullanın. Fondöteni uyguladıktan sonra hafif pudra sürerek, sabitleme yapabilirsiniz. Yani fondötenin kalıcılığını arttırabilirsiniz. Gün boyu yüzünüzde kalmasını istiyorsanız bunu yapmanız gerekir. Yoksa tazelemek için zaman harcarsınız. Fondötenin kalıcılığı kadar; sürüş sitili de duruşu için önemlidir. Daha güzel ve sağlıklı görüntü sizin için önemli olmalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ