Hafta Sonunuzu Eğlenceli Hale Getirmenin Yolları

Hafta Sonunuzu Eğlenceli Hale Getirmenin Yolları

Çocuklar için hafta sonu planları yapmıyorsanız eğer tam yapmanın sırası gelmiş demektir. Çocuklar tüm hafta boyunca okulda yorulur ve enerji kaybederler. Hafta sonları ise aileleri ile beraber vakit geçirmek eminim ki onlara oldukça iyi gelecektir. Farklı aktiviteler yaparak hafta sonlarınızı daha eğlenceli geçirmeniz mümkündür.

Sıcak yaz günlerinde hafta sonu çocuklarınız ile beraber güzel bir piknik hiç de fena olmaz. Çocuklarınızı alarak açık havada vakit geçirebileceğiniz oldukça keyifli bir aktivitedir. Çocukların enerjileri atmaları için iyi bir fikirdir. Eminim ki pikniği sevmeyen çocuk yoktur.

Hafta sonları çocuğunuzun yaş grubuna göre film seçerek birlikte izleyebilirsiniz. Eminim birlikte geçirdiğiniz vakitten çocuklarınızda oldukça memnun olacaktır. Patlatın mısırlarınızı, alın battaniyelerinizi oturup güzel ve eğlenceli bir film açıp ailecek izleyin. Hele ki soğuk kış günleri için bundan iyisi olamaz.


Kar yağdığında dışarı çıkmaktan kaçmayın. Çocuklarınızı da alıp kar topu oynayın, kardan adam yapın. Hem sizin hem çocuklarınız için oldukça iyi gelecektir. Bu sırada doğayı keşfetme şansınız da olacaktır.
Çocuklarınız ile beraber açık havada yürüyüş yapabilir ve çevreyi gözlemleyebilirsiniz. Kuş seslerini dinleyip, etrafı gözlemleyerek küçük bir keşfe çıkabilirsiniz. Dışarıdan kurumuş yapraklar, dallar, taşlar toplayarak evinize bunlarla güzel etkinlikler yapabilirsiniz.


Çocuğunuzun sevdiği bir animasyon filmi vizyona mı girdi? Hiç kaçırmayın derim. Hemen haftasonu için planlarınızı yapıp uygulamaya başlayabilirsiniz.
Bazen anne babalar haftasonu çocukların ders çalışması konusunda ısrarcı olabiliyor. Elbette ki ödevlerini yapmalılar ancak üzerilerine fazla gitmeyiniz. Haftasonu onların dinlenmeleri ve stres atmaları için vardır. Sizde biraz onların penceresinden bakıp hayata, ona göre davranmalı ve birlikte vakit geçirerek çocuğunuzu memnun etmenin yollarını aramalısınız.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ