Halı Silme Yöntemleri ve Kullanılacak Malzemeler

Halı Silme Yöntemleri ve Kullanılacak Malzemeler

Halı silme yöntemleri ve kullanılacak malzemeler nelerdir sorusuna cevap arıyorsanız yazımızda bulabilirsiniz. Halı nasıl silinir temizliği nasıl yapılır ve hangi malzemeleri kullanmalıyız.

En çok üzerinde gezindiğimiz ve toz kir, lekelere maruz kalan halılar sadece süpürmek işe yaramaya bilir. Ufak çocuğunuz varsa her zaman biraz daha dikkatli olmakta fayda var. Biz sadece üst kısmındaki kirleri lekeleri görüyoruz. Zamanla oluşan iç kısmındaki kirler bakteri oluşumuna zemin hazırlıyor. Her gün süpürge işlemi yapmanın yeri ayrı silmenin yerine geçmiyor vaktimiz varsa 15 günde bir düzenli silmekte fayda vardır.

Halı Silme Yöntemleri ve Kullanılacak Malzemeler

Süpürge işlemi yaparken yüksek devirde iyice süpürmek ve alt kısmında süpürmek daha sağlıklı olacaktır. Dövücü başlığı olan süpürgeler tercih edilmesi işimizi kolaylık sağlayacak, halı silme yöntemlerinde kullanılacak deterjanlar, kimyasallar, bu ayrıntılar çok önemli bazı ürünler kimyasallar halınıza zarar verebilir. Halı silme bezlerimiz temiz ve kullanılmamış olması gerekmektedir. Ve yumuşak bez tercihiniz olabilir evde tül parçası veya güzel bir lif ile silebilirsiniz. Halı silme yöntemleri ve kullanılacak malzemeler nelerdir silme işlemine geçmeden önce lekeleri çıkarmaktan başlamak en detaylı bölüm çoğunluğun yaşadığı evde mutlaka lekeler oluyordur nasıl lekeleri çıkartırız doğal yöntemler devreye giriyor.

Halı Silme Yöntemleri ve Kullanılacak Malzemeler

blank

Halı Silme Yöntemleri ve Kullanılacak Malzemeler

• Karbonat: çay kahve lekesi mutlaka oluyor ister istemez dökülüyor lekeye çabuk müdahale etmekte fayda var kağıt peçete veya kağıt havlu ile suyunu çektirin ve biraz deterjan ve beyaz sirke karışımı ile dairesel silin ikinci yöntem karbonat macun kıvamına getirin ve bekletin sonra silme işlemine geçin.

Amonyak: Kalem lekeleri mürekkep ve yağ lekeleri için uygundur. Kullanmadan önce su ile incelemekte fayda var halınıza zarar vermesin silme işleminde suya katarak temizliği sağlayacaktır.

•  Beyaz sirke: Belkide en çok dökülen çocuklu evlerin meyve suyu lekeleri bulaşık deterjanı, su, sirke karışımı sizler için en doğal pratik çözüm olacaktır lekenin üzerine döküp yumuşak bezle silebilirsiniz.

• Mısır nişastası: Lekelerin üzerine serpin bekleyip vakumla çektirin süpürün ve sirke ile silin.

Halı silme işleminde mikropları arındırmak için oksijen temizleyici kullanabilirsiniz.

İkinci işlemse kovaya sıcak su içine kalıp sabun ve yağ sökücü kullanımı ile silmek,

Arap sabunu ile silme işlemi özellikle yün halınız varsa ve sonrasında sirke ile silmek halınızın parlamasına ve liflerin parlamasına, mikropların ve sabun kalıntılarının gitmesine yardımcı olacaktır.

Halılarınızı silerken bezi suya batırıp silmek halınızın daha az ıslanmasına ve doğru işlem yapmış olacaksınız, çok ıslanan halınız küf kokabilir kuruması için balkon veya odayı havalandırın, kuru işlemi sonuçlandırana kadar halı üzerinde gezinmekten kaçının liflerin ezilmesi kötü görüntü verecektir.

Halı Silme Yöntemleri ve Kullanılacak Malzemeler

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ