Halı Yıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Yıkama Aşamaları

Halı Yıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Yıkama Aşamaları

Halı yıkarken dikkat edilmesi gerekenler ve yıkama aşamaları nelerdir. Sizlerde hangi halı da hangi deterjan veya sabun nasıl bir ürün seçmeliyiz. Diye düşünüyorsan makalemizde bulabilirsiniz.

Halılar her zaman üzerinde gezindiğimiz kimi zaman oturduğumuz küçük çoğumuz varsa yada yaşlılarımız ile yaşıyorsak gün içinde ne kadar süpürge ve temizliği olsa da. Yıl içinde çoğunlukla iki kez yıkanan halılar kimi zamanda daha fazlasıyla yıkamak gereke biliyor. Hangi halıda hangi ürün kullanımı gerekiyor.

Halı Yıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Yıkama Aşamaları

Halı Yıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Yıkama Aşamaları

√ Halı yıkarken en detaylı kısım deterjan kısmı ister elimizle ister halı yıkama makinesinde yıkama olsun deterjan doğru seçim olmadığında halılarımızı doğru temizleyemeyiz, tüylerine ve dokusuna zarar verebiliriz.

√ Yün ve kök boyalı halılarda sabun veya arap sabunu en güzel tercihtir, en sağlıklı yıkama şekli olacaktır. Son olarak beyaz sirke ile yıkamak parlaklık ve mikropları arındırmak için kullana bilirsiniz.

√ Diğer gereken konu ise yıkama işleminden sonra çok iyi durulanmasıdır. Çok iyi durulama olmaması halımızda deterjan kalıntıları olacaktır, zamanla tüylere zarar verebilir, doku ve renk kayıplarına neden olabilir. Son durulama da sirke en iyi çözüm olacaktır.

√ Hanımların halı saçak kısmına çamaşır suyu yada lekenin üzerine dökmesi sonucu renk kayıpları ve telafisi olmayan durumlar getire bilir.

√ Evet son işlem en önemli kısım kurutma işlemi havadar yer seçimi olması gerekiyor direk güneş ışığı halımızın rengine oldukça zarar verecektir.

Halı nasıl yıkanır

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ