Halıdaki Sakız Lekelerini Çıkarma Yöntemleri ve Kullanılacak Malzemeler

Halıdaki Sakız Lekelerini Çıkarma Yöntemleri ve Kullanılacak Malzemeler

Halıdaki sakız lekesi nasıl çıkar? üzerinde devamlı gezindiğimiz hijyeni için oldukça özen gösterdiğimiz canım halılarımız. Küçük çocuklu evlerin en büyük sorunu halıların temizliği ve temiz tutma çabası olmaktadır. Bunlardan en zor olanı halıdaki sakız lekesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Halı markası ve cinsine göre ve sakız lekesinin yapıştığı zamana göre temizliği ve çıkartmak farklı olacaktır. Halının liflerinin arasına girmesi işimizi bir tık zorlaştıracaktır. Bu sizin gözünüzü korkutmasın evinizde doğru yöntemlerle bu lekenin üstesinden geleceksiniz. Kesinlikle ovalamak fırça gibi yapmanız durumunda daha inatçı lekelere merhaba demenize sebep oluyor.

Halıdaki sakız lekesi nasıl çıkar?

Bizlere yardımcı olacak malzemeler ilk etapta buz geliyor ve ardından yağlar ile temizliğimize devam ederek çözüme ulaşacağız. Halıdaki sakız lekesi nasıl çıkar? sorularına cevap arayanlar için yazımıza göz atmalarında fayda var.

√ İlk olarak sakızın donmasını sağlayacağız uzayan yapış yapış sakız lekesini çıkarmak için buzla dondurmak ilk adım için oldukça etkili bir çözüm. Kuruyan lekeyi kazıyarak fazlalığını almak için metal bir kazıyıcı kullanarak halınızın liflerine bastırmadan zarar vermeden uygulayınız. Başka bir çözüm ise fazlalığı almak için saç kurutma makinesi ile liflere zarar vermeden fazlalığı kolayca alabilirsiniz.

√ Halıda kalan sakız lekesini çıkartma yöntemlerinden biriside yağlı krem kullanımı fazlalığını aldığınız sakız lekesinin üzerine sürün ve sıyırarak temizleyin.

√ Evimizde bulunan fıstık ezmesi ile sakız kalıntısını temizleye bilirsiniz üzerine sürün ve fırça yardımı ile hafif dokunuşlarla temizleyin.

√ Diğer evimizde bulunan yağlar kısmında zeytin yağı ekli olacaktır ve okaliptüs yağı ile aynı işlemleri yapabilirsiniz.

Pratik bilgiler ve daha fazlası için linke tıkamanız yeterli olacaktır

Halıdaki sakız lekesi nasıl çıkar? buz ile sakız çıkarma yöntemleri video anlatımlı izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Bilik Ailesi kanalına bu güzel video için teşekkür ederiz.

 

Halıdaki sakız lekesi nasıl çıkar?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ