Halılarınızın Kaymasını Nasıl Önlersiniz?

Evlerimizde kullandığımız halılarımız en güzel ev aksesuarlarımızın arasında başta gelir . Bazı yüzeyler kaygandır ve halılarımız bu zeminlerde kayar. Halıların   kayması nasıl önlenir ve ne yapmak gerekir ? Halı kayması sebebi ile küçük ev kazaları mümkündür. Eğer evimizde küçük bir çocuğumuz varsa önlem almak kaçınılmaz olur.

Halıların kaymasını önlemek aslında birkaç pratik uygulama ile önlenebilir. Bazı halı modelleri   zeminde daha çabuk kayar. Örneğin hafif el işi halılar ve kilim   modelli halılar kaymaya daha elverişlidir.

Günümüzde hafif, temizlemesi ve taşınması kolay halılar kullanıyoruz. Bu halılarda kaygan zeminli yüzeylerde toplanır ya da kayar.

Halıların kaymasını önlemek için halılarımızın köşelerine uygulayabileceğimiz silikon ile kesin çözüm elde edebilir. Ancak bu yöntemle halılarımız sabitlenmiş olur. Halının sabit olmasını istemiyor isek yine kenarlarına silikon uygulayıp, kuruduktan sonra zemine koyabiliriz. Bu yöntem halının kaymasını önleyecektir.   Halıların kenarlarına uygulayabileceğimiz ince süngerler ile de halının kaymasını önleyebiliriz. Diğer bir yöntem ise halıların yine kenarlarına çift taraflı bant uygulamak olacaktır. Bu yöntem de halının kaymasını önleyecek etkili yöntemlerden biridir.

47

Halıların temizliği evimizdeki hijyen açısından önem taşır. Özel halı temizleme şampuanları uygulayarak halılarımızı temizleyebilir. Bu işlemi ıslak temizlik yapan halı yıkama makineleri ile de yapabiliriz. Halı şampuanları içerisinde barındırdığı özel kimyasallar sayesinde halılarımızı temizler ve yıpranmadan kullanmamıza devam ederiz. Halı makineleri yine bu işlem için en çok kullanılan yöntemlerin başında gelir. Günümüzde halı yıkama fabrikaları da çok yaygın olarak tercih edilen uygulamalardır. Bu işi yapan pek çok şirket bulunmaktadır. Halılarınızı evden teslim alıp yıkama ve temizleme işleme bittikten çok kısa süre sonra tekrar evlere teslim etmektedirler. Halı temizliği için pek çok seçeneğe sahibiz.

48

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ