Halıya Dökülen Şarap Lekesini Çıkarma Yöntemleri ve Püf Noktaları

Halıya Dökülen Şarap Lekesini Çıkarma Yöntemleri ve Püf Noktaları

Halıya Dökülen Şarap Lekesini Çıkarma Yöntemleri ve Püf Noktaları

Halıdaki şarap lekesi nasıl çıkar? evimizin dekoru için oldukça önem taşıyan eşyalarımıza uyum sağlayan oldukça kıymetli olan halılar, bazen istenmeyen lekelere maruz kalabiliyor. Biz ne kadar dikkatli olsakta görülmez kazalar yaşanıyor özel günlerimizde içtiğimiz kırmızı şarap lekesi en çok korktuğumuz lekelerin başında gelmektedir. Bu durumlarda lekeye anında müdahale etmek gerekmektedir kalıcı lekeyle karşılaşmak kaçınılmaz olacaktır.

Halıdan Şarap Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdaki şarap lekesini çıkarmak için halı şampuanları, şarap lekesi çıkarma ürünleri mevcuttur. Evimizde olan sıradan ürünler terci edebiliriz onlarda etkili sonuçlar sağlamaktadır. Kullanacağımız ürününün mutlaka kullanma talimatını okuyunuz.

İlk olarak hafif bir şekilde temiz bez yardımıyla lekeye bastırmadan müdahale edelim, evimizde halı için leke çıkarıcı ürünümüz varsa kullanalım yoksa neler yapabiliriz.

Sizi şaşırtmasın kırmızı şarap lekesinin üzerine beyaz şarap döke bilirsiniz lekenin rengini açacaktır ve lekeyi çözecektir.

 √ Üçüncü tercihimiz maden suyu veya sodası etkili olacaktır. Lekeli bölgeye biraz dökerek hafif bir şekilde siliniz.

Kırmızı şarap lekesinde en etkili zararsız yardımcı beyaz sirke kullanımı olacaktır beyaz sirke en az alkol kadar içerisindeki asit sayesinde bir çözelti işlemi görecektir. Nasıl uygularız öncelikle su ile halıdan lekeyi inceltelim ıslak bez ile hafifçe silelim ardından su, sıvı bulaşık deterjanı, ve beyaz sirke 1 yemek kaşığı yeterli olacaktır.

Yine evimizde bulunan tuz yardımcı olacaktır halımız ıslakken tuz serperek bekletiniz ardından süpürge yardımı ile tuzların gitmesini sağlayın.

Hidrojen peroksit kullana bilirsiniz tüm bu yöntemleri yaptınız işe yaramadıysa hidrojen peroksit kullanın ardından beyaz sirke ile silebilirsiniz daha etkili sonuç olacaktır.

Pratik bilgiler püf noktalar bir çok konular için linke tıklayınız.

Kıyafetlerden kırmızı şarap lekesi nasıl çıkar video anlatımlı buradan izleyerek uygulaya bilirsiniz

Seda Durgun hanım efendiye güzel video için teşekkür ederiz.

Halıdaki şarap lekesi nasıl çıkar?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ