Halkalarla Dikdörtgen Dantel Yapımı

Halkalarla Dikdörtgen Dantel Yapımı
Yapımı oldukça basit görüntüsü ise şık ve farklı olan halkalardan dikdörtgen dantel örgü nasıl yapılır aşağıdan detaylı olarak bulabilirsiniz.
Dantel hemen hemen hepimizin evinde bulunan Türk geleneklerinin klasikleşmiş bir halidir. Danteller annelerimizin evde her yerin üstüne örttüğü, gelinlerin çeyizlerinden mutlaka dantel bulunmaktadır. Dantel kullanım yerine göre oldukça fazla modeli bulunan bir el işi örgüsüdür. Dantel ipi ince ve genellikle beyaz olmaktadır. Dantel tığları ise normal tığlara göre daha ince olmaktadır. Tabi ki tığın kalınlığı modelden modele değişkenlik göstermektedir. Bu yazımızda siler için kolay bir şekilde halkalardan dikdörtgen dantel nasıl yapılır adım adım anlatmaya çalıştık. Aşağıdan detaylara ulaşabilirsiniz.

Halkalarla Dikdörtgen Dantel Yapımı

  • İlk olarak küçük plastik halkaların etrafını sık sık zincirler ile geçin.
  • Daha sonra halkaları istediğiniz büyüklükte bir dantel için yan yana ve üst üste ekleyin.
  • Sıra ve sütun sayısını yukarıda belirttiğimiz gibi istediğiniz büyüklüğe göre ayarlamalısınız.
  • Dantel dikdörtgenlerinizi istediğiniz büyüklükte oluşturduktan sonra üst kısmına süs olarak küçük çiçek, yıldız vb. kolay süsler örüp ekleyebilirsiniz. Burası tamamen sizin sevkinize kalmıştır.
  • Halkalarla dikdörtgen dantel modelini ince uzun yapıp yemek masalarınızda, orta sehpalarda veya vitrin içlerinde kullanabilirsiniz.
  • Halkalarla dikdörtgen dantelin nasıl yapıldığını aşağıda yer alan örnek videodan da takip edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ