Halkalı Havlu Kenarı Örnekleri

Halkalı Havlu Kenarı Örnekleri

Banyolarımızın nazlı kızlarıdır adeta el-yüz havluları, banyo havluları ve ayak havluları. Özene bezene alınan havluları olduğu gibi sergilemekten ve kullanmaktan hoşlanmayan hanımlar el emeği göz nurlarını havlu kenarları için ördükleri dantellerle süslüyorlar havlularını.

Dantel havlu kenarları da kendi arasında birkaç ana modele ayrılıyor. Özellikle örülüşü daha bir dikkat ve emek isteyen halkalı havlu kenarı yapımı hakkında uzman olduklarını söyleyebiliriz. Kolay halkalı havlu kenarı modelleri de mevcut olan bu örnekler hanımlar arasında oldukça yaygın. Plastik halkaların etrafını dantelle örerek ardından çevresine yine çeşitli motifler eklenerek yapılan bu model son olarak da halkaların birbirine eklenmesiyle motifleri oluşturuyor. Halkalı havlu kenarları örerken ördüğünüz uzunluğu havlunuzla sık sık kontrol etmenizde fayda olduğunu hatırlatmak isteriz. Çünkü eksik ya da fazla halka örmeniz durumunda modeli havlu kenarına tam olarak oturtamayabilirsiniz. Matematiğin de fazlasıyla bulaştığı bu havlu kenarı örnekleri aslında yapması en zevkli modellerdendir.

Tığ işi halkalı havlu kenarı örnekleri birbirinden farklı ve güzel motifleriyle havluları adeta gelinlik kız gibi gösteriyor. Zevkinize uygun ince dantel floş ipleriyle yapacağınız bu örneklerde simli ipler de çok hoş durmakta sevgili hanımlar. Banyoların vazgeçilmez aksesuarı havlularınızı halkalı havlu kenarı modelleriyle süslediğinizde gelen misafirleriniz gözlerini sizin eseseriniz olan bu harika işlerden alamayacaklardır. Gururla sunduğunuz bu şıklığın mimarı olmak sizin göğsünüzü kabartacaktır.

Genellikle değiş tokuş yöntemiyle komşular arasında gezinen yeni havlu kenarı örnekleri arasında baş tacı olan halkalı havlu kenarı modelleri her zaman her yerde rahatlıkla öreceğiniz bir modeldir. Küçük bir keseye dolduracağınız halkaları önce dantelle çevreleyip stoklayabilir, ardından da modelinize göre birleştirebilirsiniz. Yapımı kadar örnek oluşturması da ayrı bir keyif olan halkalı havlu kenarı modellerini araştırmaya hemen başlamalısınız hanımlar.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ