Havlu Kenarları Örnekleri

Yıllardır çeyiz sandıklarının baş köşesini mesken tutmuş ev tekstillerinden biri de havlulardır. Havlulular sandıkları öyle satın alındıkları sade halleriyle yerleştirilmez asla. Mutlaka ve mutlaka kenarlarına dantel süslemeler yapılarak bambaşka bir havaya girerler. Bir evin temizliği, şıklığı ve düzeninin aynaları mutfaklar ve banyolardır bildiğiniz üzere. Havlu kenarı örnekleri çeyizden çeyize, sandıktan sandığa bir mit olarak dolaşmaya daha uzun yıllar devam edecek görünüyor.

Çeyizinizde vardı ama yıllarca kullandınız, eskittiniz ve artık havlularınızı yenileme vaktiniz geldi. Öyleyse yapacağınız ilk işi biliyor olmalısınız. Öncelikle konu komşudan havlu kenarı örnekleri toparlayacaksınız. Tabii eski havlularınızda kullandığınız modelleri de yeniden örme ihtimaliniz her zaman mevcut hanımlar. Kolay havlu kenarı yapımı hakkında zaten bir bilginiz varsa sizin için her şey daha hızlı gelişecektir. Eski modeller, yeni motiflerle harmanlanabilir ve ortaya bambaşka şıklıkta yeni kenarlar örülebilir malumunuz üzere. Havlu kenarları ince örgü işleri gerektirdiğinden tığ ile ve dantel ipiyle örülmektedir.

Tığ işi havlu kenarı örnekleri artık yepyeni modellerin ışığında evlerde ve mağaza vitrinlerinde boy göstermeye başladı bile hanımlar. Sizlerde yeni model havlu kenarlarından örerek evinizdeki havluları adeta baştan yaratabilir, onlara bambaşka bir kimlik kazandırabilirsiniz. Havlu kenarları örerken belki unuttuğunuz bir püf noktasını da hatırlatmak istiyoruz sevgili hanımlar. Havlu kenarlarınızı ördükten sonra mutlaka soğuk suyla yıkayıp kuruttuktan sonra ütüleyin ve havlunuzun kenarına öyle dikin. Yıkamadan dikeceğiniz havlu kenarlarının ilk yıkamada çekebilme ihtimali olduğunu kesinlikle aklınızdan çıkarmamalısınız. Böyle bir durumda işler hiç de umduğunuz kadar keyifli olmayabilir. Tüm bu bilgilerin eşliğinde yeni havlu kenarlarınızı örmek için sabırsızlandığınızı görür gibiyiz. O halde daha fazla vakit kaybetmeden işe koyulun hanımlar

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ