Halsizliğe Ne İyi Gelir?

Halsizliğe Ne İyi Gelir?

Halsizliğe Ne İyi Gelir?

Doğru gıdalar tüketerek halsizliğinizden kurtulup enerjinizi arttırabilirsiniz. Araştırmalara göre halsizlik nedenlerinin çoğunda düzensiz beslenme olarak bilinmektedir.

halsizlige-ne-iyi-gelir

Halsizliğe iyi gelen gıdalar

1.Çekirdekli taze siyah üzüm tüketin: 15-20 tane çekirdekli siyah üzüm blenderdan geçirip çekirdeklerinin parçalanmasıyla suda bekletip suyunu ve üzümünü tüketiniz.

2.Muz tüketiniz: Sabah kalktıktan sonra bir adet muz tüketmek. Gününüzü zinde geçirmenizde yardımcı olur.

3.Somon tüketmek: Omega 3 içeriği yüksek olan balıklar tüketmek vücuttaki hem zihinsel hem beyin olarak kendinizi zinde tutmanızda yardımcı olur.

4.Koyu yeşil yapraklı sebzeler tüketin: Ispanak, brokoli gibi sebzeler tüketmek kendinizi zinde hissetmenizde yardımcı olur.

5.Yumurta tüketmek: Yumurta demir içeriği zengin olan bir besin olduğu için yanında maydanoz ile tüketildiğine demir emiliminin rahatlığı daha kolay olur ve halsizliğe iyi gelir.

halsizlige-ne-iyi-gelir

6.Bitki çayları: Bazı bitki çayları yorgunluğa iyi gelmektedir. Yeşil çay bağışıklık sistemini güçlendirerek bahar yorgunluğunun hafiflemesinde yardımcı olur.

7.Yoğurt tüketin: Her yemeğinizin yanında bir kase yoğurt tüketmek gün içerisinde zinde kalmanızda yardımcı olur.

8.Kuruyemiş tüketin: Sabah kalktıktan sonra bir avuç fındık, badem gibi kuruyemişleri tüketmek gün içerisine zinde kalmamızda yardımcı olur.

9.Çikolata tüketmek: Mutluluk hormonunuzu salgılayan çikolatayı günde 15 gr tüketmek sizi hem mutlu hem de dinç tutmasını sağlar.

10.Bol su içiniz: Gün boyu koşuşturmadan su içmeyi unuttuğunuz için yorgun hissedebilirsiniz. Günde en az 8 bardak su tüketmek zinde kalmanızda yardımcı olur.

halsizlige-ne-iyi-gelir

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ