Canım Anne

Halsizliğe Ne İyi Gelir?

Halsizliğe Ne İyi Gelir?

Halsizliğe Ne İyi Gelir?

Doğru gıdalar tüketerek halsizliğinizden kurtulup enerjinizi arttırabilirsiniz. Araştırmalara göre halsizlik nedenlerinin çoğunda düzensiz beslenme olarak bilinmektedir.

halsizlige-ne-iyi-gelir

Halsizliğe iyi gelen gıdalar

1.Çekirdekli taze siyah üzüm tüketin: 15-20 tane çekirdekli siyah üzüm blenderdan geçirip çekirdeklerinin parçalanmasıyla suda bekletip suyunu ve üzümünü tüketiniz.

2.Muz tüketiniz: Sabah kalktıktan sonra bir adet muz tüketmek. Gününüzü zinde geçirmenizde yardımcı olur.

3.Somon tüketmek: Omega 3 içeriği yüksek olan balıklar tüketmek vücuttaki hem zihinsel hem beyin olarak kendinizi zinde tutmanızda yardımcı olur.

4.Koyu yeşil yapraklı sebzeler tüketin: Ispanak, brokoli gibi sebzeler tüketmek kendinizi zinde hissetmenizde yardımcı olur.

5.Yumurta tüketmek: Yumurta demir içeriği zengin olan bir besin olduğu için yanında maydanoz ile tüketildiğine demir emiliminin rahatlığı daha kolay olur ve halsizliğe iyi gelir.

halsizlige-ne-iyi-gelir

6.Bitki çayları: Bazı bitki çayları yorgunluğa iyi gelmektedir. Yeşil çay bağışıklık sistemini güçlendirerek bahar yorgunluğunun hafiflemesinde yardımcı olur.

7.Yoğurt tüketin: Her yemeğinizin yanında bir kase yoğurt tüketmek gün içerisinde zinde kalmanızda yardımcı olur.

8.Kuruyemiş tüketin: Sabah kalktıktan sonra bir avuç fındık, badem gibi kuruyemişleri tüketmek gün içerisine zinde kalmamızda yardımcı olur.

9.Çikolata tüketmek: Mutluluk hormonunuzu salgılayan çikolatayı günde 15 gr tüketmek sizi hem mutlu hem de dinç tutmasını sağlar.

10.Bol su içiniz: Gün boyu koşuşturmadan su içmeyi unuttuğunuz için yorgun hissedebilirsiniz. Günde en az 8 bardak su tüketmek zinde kalmanızda yardımcı olur.

halsizlige-ne-iyi-gelir

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ