Hamile Kıyafetlerinde Nelere Dikkat Edilmeli

Hamile Kıyafetlerinde Nelere Dikkat Edilmeli

Anne adaylarımız, hamile olduklarını öğrendikleri an giyeceği kıyafetleri düşünmekten kendilerini alamazlar. Hemen alışveriş yapma telaşına girseler de bu durum epeyce yanlış olacaktır. Hızla kilo alabilir, ya da beklenenin altında kilolar alabilirsiniz. Bu sebeplerden dolayı acele etmenize gerek yoktur. Hamileliğin ilk 3 ayında hele ki hiç yeni bir şeyler alma ihtiyacı duymayacaksınız. Sizlere bu konular da biraz tavsiye de bulunmak isterim ki, heyecandan hemen hamile kıyafetleri almak isteyeceğinizi biliyorum. Ancak bu durum çok doğru değildir ve seçimler her zaman önemlidir.

Yapmanız gereken ilk 3 ayınızın dolmasını beklemek, daha sonrasında yavaştan kilo almalara başlayacağınız için ilk etapta pantolona ihtiyaç duyacaksınız. Düğmelerinizin kapanmadığını görünce panik yapmanıza gerek yok bu durumu sakin karşılamanız gerekecektir. İlk dönemler de bu durum çok normaldir.  Pantolon demişken bir gebe öncelikle karın ve basenden kilo almaya başlar. Alacağınız hamile pantolonun bel kısmını özellikle incelemenizi tavsiye ederiz. Belde bulunan ve karnı saran örme kumaştan yapılmış olan bandın esnekliği çok önemlidir. Vücudunuzda en fazla büyüyecek alan karnınızdır ve ne çok bol olması ne da çok dar olması gerekir. Doğal kumaşları tercih etmeniz gerekecektir. Yumurtlama döneminizde olduğundan vücut sıcaklığınız daha çok artış gösterecek bu yüzden hava alan e vücut ısısını sorun haline getirmeyen kumaşlar tercih edilmelidir.

Bunların yanı sıra daha önce bahsettiğim gibi ilk alışverişiniz de dolabınızı doldurmayın. Hamile kıyafetlerinde en kolay ulaşabileceğiniz şeyler ise üst kısmıdır. Bluz, kazak gibi ürünleri rahatlıkla bulabilirsiniz. Hamile kıyafetlerinde dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de boyunuz uzun ise geniz kesimli veya bol paça pantolonlar tercih etmelisiniz. Minyon tipliyseniz bilekte biten pantolonları kullanabilirsiniz. Anne adaylarımız kendilerine göre hamile kıyafetleri bulabilir, onları dilediğinizce zevkinize göre eşleştirebilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ