Hamilelikte Alınan Kilolardan Kurtulma Yolları

Hamilelikte Alınan Kilolardan Kurtulma Yolları

Hanımlarımız hamile kaldıktan sonra yedikleri birçok şeye dikkat etmezler ve ben artık iki kişiyim sözünün arkasına sığınıp yedikçe yerler. Anneler için en kolay yöntem hamileliğin arkasına sığınmaktır. Bu sayede söylenen sözler azalır ve canı ne çekerse çeksin yemesinde özgür olduğunu düşünür. Sonrasını düşünmeyen annelerimiz hamileliğin son haftasına geldiği zaman, yürüyemeyecek duruma geldiğinde farkına varsa da iş işten geçmiş olduğunu da anlamış olur. Bu sayede yemelere devam edilir ta ki hamilelik dönemi sona erinceye kadar. Artık alınan kilolardan kurtulma yollarına başvururlar.

hamilelikte-alinan-kilolardan-kurtulma-yollari-5

Doğum gerçekleştirdikten sonra annelerimiz 6 ay düzenli şekilde emzirmek zorunda kaldığından yemeklerini kısmaktan zorlanır. Aman süt kesilmesin diye tekrar yeme alışkanlığına devam etmektedir. Diyet kesinlikle önerilmediğinde bunu her anne kendi yöntemleri ile başarmak zorundadır.

hamilelikte-alinan-kilolardan-kurtulma-yollari-4

Tabii ki kendi sağlığını düşünerek hareket etmesi gerekmektedir. Anne sütü, bebek için en uygun besin olduğundan emzirme dönemin de süt salgılanması kadının normal gereksiniminden daha fazla enerji, protein, mineral ve vitamin alması gerekir. Bu yüzden hamilelikte alınan kilolardan kurtulmak için en başta katı yiyeceklerden uzak durulması gerekir.

hamilelikte-alinan-kilolardan-kurtulma-yollari-2

Başarılı 6 ay emzirme süresinde anne normal kilosuna dönebilir. Bunların yanı sıra yapılması gerekenler vardır ve uyulması gerekir. Bunlarla beraber yediklerinizi yazmak için bir günlük tutabilirseniz daha yardımcı olacaktır. Bebeğinizi pusete bırakıp, 30 dakika boyunca tempolu yürüyebilirsiniz. Evde abur cubur olan maddelerden uzak durabilirsiniz. Daha ekonomik seçimler yapabilirsiniz.

hamilelikte-alinan-kilolardan-kurtulma-yollari-3

Örneğin bal yerine pekmez, muz yerine elma yiyebilirsiniz, aynı besin maddeleri içerirler. Kontrollü bir şekilde kurutulmuş meyvelerden tüketebilir, her gün 1 adet yumurta yiyebilirsiniz. Sebze tüketimini de ihmal etmemekte yarar var. Maydanoz,  yeşilbiber ya da taze soğan gibi C vitamin besinleri tüketirseniz hamilelikte alınan kiloları hızla verebildiğinizi görebilirsiniz.

hamilelikte-alinan-kilolardan-kurtulma-yollari-1

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ