Hamilelikte Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Hamilelikte Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Hamilelikte Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Hamilelik döneminde değişen hormonların yüzünden cilt de lekelenmeler, çiller meydana gelebilir. Yağlı olan cilt değişen hormonlar yüzünden yağlı olabilir veya tam tersi bir hal alabilir. Bunun için hamilelik döneminde cilt bakımı oldukça önemlidir.
Bakım ürünlerinin içinde bulunan koruyucu maddeler, kimyasallar hem anne adayına hem de bebeğe zarar verebilmektedir. Bunun için seçtiğiniz bakım ürünlerine dikkat etmeli, en doğalı ve bitkisel olanı seçerek kullanmalısınız.
Hamilelik döneminde en ufak sorunları bile gözlerinde büyüten ve kafaları takan anne adayları yüzlerinde ufak bir leke bile görmeye tahammül edemezler. Bunun içinde hamilelik döneminde cilt bakım önerileri konusunda sizlere yardımcı olacak birkaç fikir sunacağız. Bunlara dikkat ederek cilt sağlığınızı koruyabilir, tertemiz bir cilde sahip olabilirsiniz.

hamilelikte-cilt-bakimi-nasil-olmali• Saç bakım ürünlerini seçerken içerisinde sülfat bulunmayan bakım ürünlerini tercih ediniz.
• Cildinizde oluşan sivilcelerden kurtulmak için içerisinde kimyasal barındıran krem ve maskeler yerine doğal maskeleri ve malzemeleri tercih ediniz.
• Deodorant seçimi yaparken içerisinde alüminyum barındırmayan ürünleri tercih ediniz.

hamilelikte-cilt-bakimi-nasil-olmali
• Hamilelik döneminde cildinizde alınan kilolara bağlı olarak gerginlik meydana gelebilir. Cildinizi rahatlatmak için günde 2 kere nemlendirici kullanabilirsiniz.
• Cildin kurumasını önlemek için bol bol su ve sulu gıdalar tüketiniz.
• Kullandığınız parfümlerin saf ve uçucu özellikte olmasına dikkat ediniz. Çok fazla kimyasal barındıran parfümlerden uzak durunuz.

hamilelikte-cilt-bakimi-nasil-olmali

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ