Hamilelikte Güneşlenmek Zararlı mı?

Yaz aylarında özellikle kadınlar sağlıklı ve hızlı şekilde bronz bir tene sahip olmak ister. Peki sağlıklı bir biçimde bronzlaşmak için ne yapılması gerekir? Bronzlaşmak için doğal yöntemler nelerdir? Hamilelikte bronzlaşmak için neler yapılmalıdır? Hamileler için güneş zararlı mıdır? Bu yazıda güneşlenmek ve bronzlaşmak üzerine bazı bilgiler paylaşacağız.

Hamile kadınların en çok merak ettiği sorulardan bir tanesi hamilelikte bronzlaşmak bebeğe zarar verir mi? İşin uzmanları bu konuda neler demiş bir bakalım.

Bildiğiniz gibi güneş D vitamini ihtiyacını karşılamaktadır. Hamileler için D vitamini oldukça önemlidir. Fakat uzmanlar güneşten faydalanırken hamilelerin çok fazla güneş ışınlarına maruz kalmalarını tavsiye etmemektedir. Güneşin saat 11 ile 14 arasında çok yakıcı olması nedeniyle bu saatler aralığında güneşe çıkmamaları yine uzmanlar tarafından hamileler için önerilmektedir.

hamilelikte-guneslenmek-zararli-mi
Hamilelikte Güneşlenmek Zararlı mı?

Yaz Tatilinde Hamileler Nelere Dikkat Etmeli?

  • Güneş olmadan bronzlaşmak hamileler için uygun değildir. Yani kremle ya da solaryumla bronz bir tene sahip olmak hamileler için zararlı olabilir.
  • Bilindiği gibi hamilelikte folik asit çok önemlidir. Özellikle yazın güneşin ultraviyole ışınları folik asit yetersizliğine yol açmaktadır. Bu nedenle hamileler uzun süre güneşe maruz kalmamalıdır.
  • Hava sıcaklığı bazı yerlerde 40 derecelere kadar çıkabilmektedir. Hamilelikte aşırı sıcaklara maruz kalmamak oldukça önemlidir. Hem kendi sağlığınız hem de bebeğinizin sağlığı için özen göstermelisiniz.
hamilelikte-guneslenmek-zararli-mi-
Hamilelikte Güneşlenmek Zararlı mı?

Hamilelikte bronzlaşmak için en sağlıklı yöntem losyon sürerek bronzlaşmaktır. Böylece ultraviyole ışınlarına maruz kalmadan bronzlaşmak mümkündür. Ya da güvenilir olduğundan kesinlikle emin olduğunuz bir bronzlaştırıcı krem de kullanarak bronzlaşmak mümkündür. Tabi ki doktorunuza danışmadan hiçbir kremi kullanmayınız.

Doğal Bronzlaştırıcı Yağlar Nelerdir?

Eğer etkili ve doğal bronz bir ten istiyorsanız, susam yağı, kakao yağı veya havuç yağından yararlanabilirsiniz.

Anne adayları ve anneleri ilgilendiren pek çok bilgiye Anne Sağlığı adlı kategorimizden ulaşabilirsiniz.

https://canimanne.com/hamilelikte-guneslenmek-zararli-mi.html
Hamilelikte Güneşlenmek Zararlı mı?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ