Hamilelikte Hastalıktan Korunma

Hamilelikte Hastalıktan Korunma

Hamilelik dönemi vücudun hormanlarının değiştiği bir dönemdir. Bu yüzden vücut da hastalıklara karşı dirençsiz hale gelebilmektedir. Bu durum için de ekstra önlemler almak gerekir.

Hamilelik dönemini hastalıksız atlatabilmek bebeğin sağlığı açısından da son derece önemlidir. Bu dönemde hastalık için ağır ilaçlar kullanmak da riskli olur. Bu sebepten de en doğrusu hastalıklara karşı doğal yolları denemektir. Özellikle de grip, depresyn gibi halsiz düşüren hastalıklara karşı doğal yollar kullanılmalıdır.

Hastalıklardan korunmanın başlıca yollarından bir tanesi de bağışıklık sistemini güçlendirmektir. Ayrıca havasız, kapalı ortamlardan da uzak durmak gerekir.

Hamile bayanlar kış aylarında da soğuk havalara karşı önlem almalıdır. Bu sayede soğuk algınlığı riski de azalır. Ayrıca soğuk havalradan koruyan kıyafetleri tercih etmek de gerekir. Pamuklu sıcak tutabilecek kıyafetler tercih edilmelidir.

Sağlıklı Beslenme

Hamilelik döneminde sağlıklı beslenmek de son derece önemlidir. Taze sebze ve meyve tüketmek son gerekir. Her sebze ve meyveyi mevsiminde yemek gerekir. Ayrıca doktor tavsiyesi üzerine besin takviyeleri almak da faydalı olabilir. Hamilelikte su tüketimi de kesinlikle aksatılmamalıdır. Fast food tarzı yiyeceklerden uzak durmakta da fayda vardır.

Hamilelik döneminde hareket oranı azaldığı için ekstra kilo artışı yaşanabilir. Bu sebepten de düzenli yürüyüş ve eksersizler apmak gerekir. Ayrıca yoga ve pilates gibi vücudu rahatlatan egzersizlerin de denenmesi faydalı olabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ