Hangi bebek arabasını seçmeliyim?

Hangi bebek arabasını seçmeliyim?

Hamile anneler, büyük heveslerle bebeklerine kavuşacağı günü beklerken hazırlıklar konusunda da çok fazla özenirler. Hemen her konuda titizlik gösterirler. Çünkü her anne bebeği için en güzelini ve en sağlıklı olanı seçmeye gayret eder. İsim bulmaktan, biberon seçimine kadar geniş bir yelpazedir bu.

İşte bu hazırlıklar sırasında tabiî ki bebek arabası seçimi de ciddi önem arz ediyor. Zira bebeğin taşınması her zaman ebeveynleri yorar. Ayrıca kucağa fazla alıştırmak istemeyen anne babalar bebek arabasını yoğun olarak kullanırlar.

Bebek arabası seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Öncelikle bebek arabasının güvenli olması en önemli unsur. Öyle ki; bebeğinizin güvenliği her şeyin üstünde. Güvenli bir bebek arabasının tekerlekleri sağlam olmalı, frenleri iyi tutmalıdır.

Ayrıca katlanılabilir olması pratik kullanılmasına sebep olacağı için annenin rahatça taşıması, fazla yer kaplamadan yerleştirmesini sağlar. Tek elle ve kolayca açılması da annenin kucağında bebek varken ve yalnızken çabucak ve pratik şekilde açabilmeli.

Bebek arabasının brandasının kalitesi de önemli. Çünkü yağmurlu havalarda yağmur geçirmemesi, rüzgarlı havalarda rüzgarı önlemesi bebeğin sağlığına da faydası olacaktır. Ayrıca güneşli günlerde güneşten gelen UV ışınlarını kıran özelikle kumaşa sahip olursa bebeğin cildine zarar vermemiş olur.

Bebek arabasının anneler için gerekli bir diğer özelliği ise; bebeğin çantasını,biberonunu  ve annenin çeşitli poşetlerini asabileceği yada yerleştirebileceği bölmelerinin olmasıdır. Bu sayede anne tek başına bebekle dışarı çıktığında ekstra yüklerden kurtulmuş olur.

Ayrıca bir bebek arabası uzun yıllar dayanmalı. Çünkü bazı bebekler büyüdüğünde de binmekten keyif almaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ